روز جهانی خیریه، تلاشی برای ریشه کنی فقر جهانی

به گزارش بانوی ایران، مجمع عمومی سازمان ملل متحد به منظور به رسمیت شناختن نقش مهمی که افراد و سازمان های خیریه در تسکین رنج ها و بحران های انسانی دارند، تحت قطعنامه ای پنجم سپتامبر را به عنوان روز جهانی خیریه معین نموده است.

روز جهانی خیریه، تلاشی برای ریشه کنی فقر جهانی

به گزارش بانوی ایران، سازمان ملل متحد اهمیت ریشه کنی فقر را در تمامی اشکال به عنوان بخشی از برنامه توسعه پایدار به رسمیت شناخته است. فقر جامعه بین المللی را با یک چالش بزرگ دنیای روبرو می نماید که تهدیدی جدی برای توسعه پایدار است.

در سایه همبستگی دنیای، سازمان ملل متحد بر آن است که چگونه به بهترین شکل نیازهای فقیرترین و آسیب پذیرترین شهروندان دنیا را برآورده نموده و نقش بخش خصوصی را در حمایت از سازمان های مختلف که کوشش های بشردوستانه را برعهده دارند، تصدیق کند.

فقر در هر کشوری در سراسر دنیا از کشورهای صنعتی قدرتمند گرفته تا کشورهای در حال توسعه وجود دارد و همچنان بر میلیون ها نفر فارغ از شرایط اجتماعی و فرهنگی آنها اثر گذاشته و مانع شکوفایی و برابری واقعی می گردد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی اِوارنِس دی، در روز پنجم سپتامبر سازمان ملل به طور همزمان از همه کشورهای عضو، سازمان های بین المللی و منطقه ای، سازمان های غیر دولتی و افراد به منظور تشویق به شرکت در اعمال خیرخواهانه در جوامع مربوطه و جلب آگاهی عمومی از این رویداد و گرامی داشت این روز دعوت به عمل می آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 33

به "روز جهانی خیریه، تلاشی برای ریشه کنی فقر جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز جهانی خیریه، تلاشی برای ریشه کنی فقر جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید