بلیت های الکترونیکی جای بلیت های کاغذی موزه ها را می گیرد

به گزارش بانوی ایران، بلیت های کاغذی موزه های کشور به دلیل اجرایی شدن بلیت های الکترونیکی دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود مگر برای موزه های استان.

بلیت های الکترونیکی جای بلیت های کاغذی موزه ها را می گیرد

موزه های کشور قرار است به سیستم بلیت های الکترونیکی متصل شوند. به این ترتیب تهیه بلیت برای همه بازدیدکنندگان الکترونیکی انجام می شود. این طرح از مدت ها پیش در دستور سازمان میراث فرهنگی قرار داشت اما تنها برخی از موزه ها از جمله کاخ موزه های تهران این طرح را اجرا کردند تا اینکه اکنون هر سه کاخ موزه تهران و موزه ملی بلیت الکترونیکی صادر کرده و فرایند فروش بلیت های کاغذی را متوقف کرده اند با این حال در گیت های ورودی می توان هنوز تعدادی بلیت کاغذی مشاهده کرد که در انبار موزه ها به جای مانده است.

با این وجود اولویت فروش بلیت با بلیت های الکترونیکی است. اما هنوز موزه های استانی از این سیستم برخوردار نیستند و برای آن ها در تهران بلیت کاغذی فروخته می شود. همان بلیت هایی که بیشترشان نقش تخت جمشید را داشتند و هیچ تنوعی در آن ها مشاهده نمی شد. روی این بلیت های کاغذی هنوز که هنوز است نرخ 500 تومانی و هزار تومانی مشاهده می شود و هر بازدید کننده باید یک دسته از آن کاغذها را خریداری و به موزه تحویل دهد.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور در این باره گفت:

کاخ موزه های تهران به سیستم الکترونیکی متصل شده اند اما اجرای این سیستم برای همه موزه های تهران و موزه های کشور زمان می برد. با این وجود بلیت جدیدی چاپ نمی شود مگر آنکه بلیت های قدیمی فروخته شود.

کارگر در ادامه گفت که تا زمانی که همه موزه های کشور به سیستم بلیت های الکترونیکی متصل شوند تنها تعداد محدودی بلیت به صورت متمرکز در تهران چاپ و به شهرهای دیگر ارسال خواهد شد. اکنون اگر موزه هایی که به سیستم الکترونیکی متصل شده اند، اشکالی در صدور بلیت داشته باشند، در صورت اضطرار از بلیت های کاغذی استفاده خواهند کرد.

کارگر در حالی از الکترونیکی شدن موزه ها خبر می دهد که هنوز کاخ موزه های تهران که قرار بود پایلوت این طرح شوند، در سایت خود امکان رزرو بلیت اینترنتی را ندارد و هر بازدیدکننده باید شخصا مراجعه کرده و از گیت ورودی بلیت الکترونیکی را خریداری کند.

مسئولان فروش بلیت در این کاخ موزه ها اعلام میکنند که در حال حاضر سایت بلیت الکترونیکی موزه فعال نشده است و از آنجا که بلیت کاغذی نیز به صورت محدود در اختیارمان قرار می گیرد باید حضوری مراجعه کرده و پرینت بلیت را در اختیار بازدیدکننده قرار دهیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1980

به "بلیت های الکترونیکی جای بلیت های کاغذی موزه ها را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت های الکترونیکی جای بلیت های کاغذی موزه ها را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید