افزایش 36 درصدی پرواز های عبوری از آسمان ایران

به گزارش بانوی ایران، مطابق آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی پرواز های عبوری از آسمان ایران 35.8 درصد رشد داشته است. عملکرد فرودگاه های کشور طی تیرماه 45 درصد کاهش یافته است.

افزایش 36 درصدی پرواز های عبوری از آسمان ایران

به گزارش تسنیم، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طی تیرماه سال جاری کل پرواز های فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 28 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 45 درصد و در ارسال بار و پذیرش بار و پست 51 درصد کاهش داشته است.

در ماه گذشته فرودگاه مهرآباد در نشست و برخاست رشد منفی 15 درصدی، در جابجایی مسافر رشد منفی 31 درصدی و در جابجایی بار رشد منفی 34 درصدی را ثبت نموده است.

فرودگاه مشهد نسبت به تیرماه سال گذشته کاهش عملکرد شدیدتری داشته است؛ در تیر سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل نشست و برخاست 64 درصد، جابجایی مسافر 71 درصد و جابجایی بار نیز 78 درصد کاهش یافته است.

در فرودگاه بندرعباس نشست و برخاست یک درصد رشد، جابجایی مسافر 16 درصد کاهش و جابجایی بار نیز 16 درصد کاهش یافته است. در فرودگاه شیراز نشست و برخاست 35 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 46 درصد و اعزازم و پذیرش بار و پست 57 درصد کاهش را نسبت به تیرماه سال گذشته نشان می دهد.

در کیش به عنوان یکی از فرودگاه های اختصاصی نشست و برخاست 27 درصد، جابجایی مسافر و بار نیز به ترتیب 24 و 20 درصد کاهش یافته است.

در بخش آمار پرواز های عبوری از فضای کشور نیز 71 درصد رشد منفی برای تیر 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته ثبت شده است. در تیرماه سال جاری 7295 پرواز عبوری از فضای کشور داشته ایم، در حالی که تیر 98 این عدد 24 هزار و 736 پرواز بوده است. البته نسبت به خرداد ماه سال جاری با 5372 پرواز میزان پرواز های عبوری 35.8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، بر خلاف ماه های قبل، در آمار منتشر شده تیرماه عملکرد پرواز های فرودگاه امام خمینی (ره) ثبت نشده است. شرکت فرودگاه ها دلیل این اتفاق را عدم ثبت و مغایرت گیری در سامانه آمار و وجود خطا اعلام نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1205

به "افزایش 36 درصدی پرواز های عبوری از آسمان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 36 درصدی پرواز های عبوری از آسمان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید