ابرسویه کرونا را بشناسید

به گزارش بانوی ایران، اگر نوع اومیکرون و دلتا به طور همزمان فردی را آلوده نمایند، ابرسویه جدیدی به نام دلمیکرون ایجاد خواهد شد.

ابرسویه کرونا را بشناسید

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران؛ کشور های دنیا هنوز با نوعی از کروناویروس دست و پنجه نرم می نمایند، که گفته می گردد بسیار مسری تر از دلتاست؛ اما اکنون موج تازه ای در ایالات متحده آمریکا و اروپا به علت شیوع ویروس کرونا شروع شده است که مقصر آن احتمالاً ترکیبی از دو سویه ویروس کرونا یعنی دلتا و اومیکرون باشد.

این سویه تازه دلمیکرون نام گرفته است؛ ترکیبی از انواع دلتا و اومیکرون ویروس کرونا که می تواند سریع تر منتقل گردد.

ویروس اومیکرون

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، سویه اومیکرون ویروس کرونا که 73 درصد از عفونت های تازه هفته گذشته را در آمریکا تشکیل می دهد، به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شده است.

در انگلیس، موارد روزانه کرونا برای نخستین بار در روز چهارشنبه از مرز 100 هزار نفر گذشت که به اومیکرون نسبت داده شده است، با این حال، علائم خفیف تر از انواع قبلی است و کمتر محتمل است که باعث بستری شدن در بیمارستان گردد.

دلمیکرون چیست؟

اومیکرون یک فرم جهش یافته از ویروس کرونا است که اولین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع با سرعتی زیاد توسعه می یابد، اما گفته می گردد علائم آن، در زمان حاضر، خفیف تر از نوع دلتا است، مقدار مرگ ومیر نیز کمتر است.

دکتر پل برتون، مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است: اگر نوع اومیکرون و دلتا به طور همزمان فردی را آلوده نمایند، ابرسویه تازهی به نام دلمیکرون ایجاد خواهد شد.

وی به دیلی میل گفت: داده ها و مقالاتی که از آفریقای جنوبی در اوایل این همه گیری منتشر شد، نشان می دهد که افراد، به ویژه بیمارانی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند، می توانند به هر دو گونه ویروس (یعنی دلتا و اومیکرون) آلوده شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1987

به "ابرسویه کرونا را بشناسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "ابرسویه کرونا را بشناسید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرسویه کرونا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید