یک مقام بلندپایه دولت مستعفی یمن در مارب کشته شد

به گزارش بانوی ایران، دفتر ریاست دولت مستعفی یمن از کشته شدن رئیس اداره قضایی نظامی ارتش این دولت در استان مأرب در شمال شرق این کشور اطلاع داد.

یک مقام بلندپایه دولت مستعفی یمن در مارب کشته شد

دفتر ریاست دولت مستعفی یمن بامداد امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد که سرلشکر عبدالله الحاضری در جریان درگیری دیشب عناصر وابسته به دولت مستعفی و فراری عبدربه منصور هادی با نیروهای جنبش انصارالله در استان مأرب در شمال شرقی این کشور کشته شد.

یاسر الحسنی روزنامه نگار نزدیک به دفتر ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن در صفحه توئیتر خود نوشت: سرلشکر الحاضر که در خط مقدم جنگ نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن در مارب حضور یافته بود، کشته شد.

در همین ارتباط، وبگاه مصدر اونلاین به نقل از یک منبع نظامی دولت مستعفی و فراری منصور هادی گفت که رئیس اداره قضایی نظامی ارتش این دولت در درگیری با نیروهای انصارالله در محور المشجح شهرستان صراوح در غرب مارب جان خود را از دست داد.

محور المشجح برای سومین روز متوالی شاهد جنگ و درگیری شدید میان شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمنی است. منبع یمنی تأکید کرد که در سه روز اخیر خسارت جانی و اقتصادی زیادی به دو طرف درگیر وارد شده است.

نبرد برای کنترل شهر نفت خیز مأرب (مرکز استان مارب) در شمال شرقی یمن به یکی از مهم ترین نبردهای جنگ هفت ساله این کشور تبدیل شده است که در صورت سقوط آن، شکست سختی برای شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی و فراری عبدربه منصور هادی و ائتلاف سعودی رقم خواهد خورد.

استان مأرب به مرکزیت شهر مأرب، اواخر بهمن ماه گذشته همزمان با تسلط رزمندگان جنبش انصارالله بر اردوگاه استراتژیک کَوفَل و یکسره شدن کار بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب مأرب، مشخص تکلیف شد.

اکنون این شهر از همه طرف در محاصره ارتش و کمیته های مردمی یمن است و مساله به جامانده، فقط زمان ورود این نیروها به شهر است و قواعد درگیری در یمن با محاصره و آزادسازی قریب الوقوع استان راهبردی مارب به سود انصارالله، ارتش و کمیته های مردمی تغییر یافته است.

عربستان به همراه چند کشور عربی و با یاری نظامی و اطلاعاتی آمریکا از فروردین سال 94 جنگ بی نتیجه ای علیه مردم مسلمان و فقیر یمن راه انداخته است که تا به امروز به دلیل بمبارانهای مکرر ارتش عربستان و در میان سکوت مجامع بین المللی نسبت به جنایات سعودیها، هزاران غیر نظامی در یمن جان خود را از دست داده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1665

به "یک مقام بلندپایه دولت مستعفی یمن در مارب کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام بلندپایه دولت مستعفی یمن در مارب کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید