گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، شاهرودی: پایه تیم امید همین ها هستند اما دیگران را هم رصد می کنیم، امیدوارم مردم از ما دلگیر نباشند

به گزارش بانوی ایران، مربی تیم فوتبال امید گفت: پایه اصلی تیم همین ها هستند اما ما نباید از رصد کردن دیگر بازیکنان غافل شویم.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، شاهرودی: پایه تیم امید همین ها هستند اما دیگران را هم رصد می کنیم، امیدوارم مردم از ما دلگیر نباشند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، رضا شاهرودی یکی از دستیاران کرانچار در تیم امید بود که پس از شکست تیم امید کشورمان مقابل کره جنوبی و از حذف گردونه مسابقات بازی های آسیایی حال خوشی نداشت. او قبل از بازی به تعصب و جنگندگی بازیکنان تیم امید زیادی داشت اما بازی کردن مقابل کره جنوبی با تجربه و البته منسجم از امیدهای ایران کار راحتی نبود. درباره اتفاقات اخیر تیم امید و حذف این تیم از گردونه مسابقات بازی های آسیایی گفت و گویی را با شاهرودی انجام دادیم که در زیرر اظهارات وی را می خوانید.

انتها تیمی که بیش از یک ماه پیش شکل گرفت و بازیکنان زیادی آمدند و گزینش شدند. با شکست مقابل کره جنوبی از گردونه مسابقات بازی های آسیایی کنار رفت. برای تشکیل چنین تیمی چه مشکلاتی وجود داشت؟

ما برای اینکه بتوانیم تیمی به نام تیم امید بسازیم 4 تا اردو در داخل و خارج از ایران برگزار کردیم. همه می دانند که ما از همان اول هم تصمیم گرفتیم که با تیم زیر 21 ساله های روانه مسابقات بازی های آسیایی شویم و با همین 21 ساله 3 بازی تدارکاتی برگزار کردیم و به جاکارتا رسیدیم.

و در جاکارتا بازی های اصلی تیم زیر 21 ساله ها آغاز شد.

بله، بازی در جاکارتا تجربه خوبی برای بازیکنان جوان ما بود. ابتدا با عربستان بازی کردیم و عملکردمان خوب بود و سپس با کره شمالی و در همان گروهی با میانمار و در مرحله حذفی هم مقابل کره جنوبی که باختیم و حذف شدیم.

بازی با کره جنوبی چطور بود؟

متاسفانه ما به کره جنوبی باختیم و حذف شدیم اما حق ما باخت مطلق نبود چرا که در نیمه اول یک فرصت استثنایی داشتیم که اگر به جای تیرک دروازه توپ وارد دروازه می شد شرایط روند بازی کاملا فرق می کرد. به نظر من مقابل کره جنوبی ما اسیر تجربه بازیکنان کره جنوبی شدیم، بالاخره آنها 3 بازیکن بالای 23 سال داشتند و قطعا تجربه آنها خیلی بیشتر از تیم ما بود. ما باختیم اما هیچ چیز ار ارزش های این بازیکنان ما کم نمی گردد. من به این بازیکنان اعتقاد دارم و این اعتقاد همه اعضای کادرفنی تیم امید است. ما بهترین ها را گلچین کردیم و خدا را شکر می کنیم تاکنون به چیزهایی که می خواستیم رسیده ایم. اما هنوز راه زیادی در پیش داریم و اگر می خواهیم تیم امید قدرتمندی داشته باشیم باید بازی هایی تدارکاتی خوبی برگزار کنیم و باید حمایت همه جانبه از این تیم وجود داشته باشد. مثل تیم کره جنوبی باید عمل کنیم، هر چه بیشتر در تورنمنت ها حضور داشته باشیم و بازی های تدارکاتی داشته باشیم تیم ما هم آماده تر و هماهنگ تر خواهد شد. ما به هماهنگی و تجربه کره جنوبی باختیم.

این تیم توان المپیکی شدن را دارد؟

بله، به این تیم چند بازیکن دیگر اضافه خواهد شد و تیم قدرتمندی خواهیم ساخت. اگر اردوها و برنامه ریزی های خوبی صورت بگیرد قطعا این تیم المپیکی خواهد شد.

حالا که تجربه آسیایی را کسب نموده اید، آیا این تیم با همین نفرات و با همین شرایط واقعا شانس المپیکی شدن دارد؟

من قبلا هم در تهران گفته ام اگر قرار است این بار تیم امید کشورمان المپیکی گردد ما تنها نمی توانیم کاری انجاد دهیم، رسانه ها، مدیرا فدراسیون فوتبال، کمیته المپیک، باشگاه ها و مربیان لیگ رجحان و باید در جهت یاری حال این تیم باشند.ما به محض برگشت باید همه بازی های لیگ برتر و لیگ دسته اول را تماشا کنیم تا حقی از کسی ضایع نگردد و باید بهترین ها را دعوت کنیم. پایه اصلی تیم امید همین ها هستند اما ما نباید از رصد کردن دیگر بازیکنان غافل شویم. برای المپیکی شدن نباید کم کاری وجود داشته باشد و همه باید دست به دست هم بدهیم تا امیدهایمان المپیکی شوند.

تیم امید ما هرچقدر هم منظم بود اما در جاکارتا اتفاقی افتاد که مردم ما از آن موضوع راضی نبودند.

ببینید کادر فنی بر این باور بود که می خواست کاری کند تا شرایط صعود تیم امید تا فینال هموار گردد اما خود ما هم کم کاری کردیم و باید به کرانچار می گفتیم که باید مقابل میانمار با قدرت کار کنیم و شکستش بدهیم اما توقع من از مردم عزیز این است که حمایت مان نمایند تا راحت تر به کارمان ادامه دهیم. بازی با میانمار ناخواسته وارد این قصه شدیم و اصلا دوست هم نداشتیم که بازنده این بازی باشیم. در آن دیدار همه فکر ما به بازی با عربستان بود که آنجا هم عربستانی ها معلوم نیست مقابل کره جنوبی چه کار کردند. عربستانی ها استاد چنین کارهایی هستند و طبیعتا آنها هم می خواستند که در مرحله حذفی با حریف آسان تری روبه رو شوند. واقعا نمی خواستیم ببازیم اما به فکر کنترل بازی بودیم.فکر نکنید که مقابل میانمار صرفا برای باختن وارد میدان شدیم بلکه می خواستیم بازی را کنترل کنیم و روی دو اشتباه هم گل خوردیم. صفر - صفر نتیجه ایده آل ما بود.

به هر حال رضا شاهرودی یکی از دستیاران کرانچار است و بعید بود که به باخت مقابل تیمی مثال میانمار به شکست رضایت بدهد؟

ببینید ما از شاگردان علی پروین هستیم و اصلا هیچ وقت علاقه ای به باختن نداشته ایم و مقابل میانمار هم داستان همین بود. باخت را ما دوست نداریم اما عربستان شیطنت اصلی را انجام داد و خواهشم از مردم این است که از ما دلگیر نشوند و آنها بدانند که به زودی همین بازیکنان پیراهن تیم ملی بزرگسالان را برتن خواهند کرد و اینها استعدادهای فوتبال ایران هستند که باید حمایت شوند. امیدوارم مردم از ما دلگیر نباشند.

در تیم امید که به بازیکنان رنگی نگاه نمی کنید؟

خیر، اینجا تیم ملی است. در صفحه مجازی خودم می بینم که عده ای پیغام می گذارند و رنگی نگاه می نمایند. قسم می خورم برای ما در تیم امید هیچ تفاوتی بین رنگ ها وجود ندارد هر بازیکنی که خوب باشد چه از پرسپولیس، استقلال، ساهان ، تراکتورسازی و ... باشد دعوتش می کنیم چون می خواهیم حق را به حقدار بدهیم. خودمان این روند را طی نموده ایم و دوست نداریم که حقی از کسی ضایع گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 520

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، شاهرودی: پایه تیم امید همین ها هستند اما دیگران را هم رصد می کنیم، امیدوارم مردم از ما دلگیر نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، شاهرودی: پایه تیم امید همین ها هستند اما دیگران را هم رصد می کنیم، امیدوارم مردم از ما دلگیر نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید