کنار گذاشتن محدودیت ها، خطر بازگشت کرونا را به دنبال دارد

به گزارش بانوی ایران به نقل از دویچه وله، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز دوشنبه با شرکت در کنفرانسی ویدیوئی با سران حزب دموکرات مسیحی از بحث های جاری در این کشور در مورد کاهش سخت گیری ها پیرامون محدودیت های اعمال شده در راستای مقابله با ویروس کرونا به شدت انتقاد کرد.

کنار گذاشتن محدودیت ها، خطر بازگشت کرونا را به دنبال دارد

صدراعظم آلمان در سخنان خود از اینکه خبر کاهش محتاطانه محدودیت ها، منجر به راه افتادن بحث های افراطی در رابطه با بازگشایی دوباره کسب و کارها و از سرگیری فعالیت های مالی و اجتماعی در این کشور شده است، ابراز ناراحتی کرد.

آنگلا مرکل در ادامه گفت: کنار گذاشتن محدودیت ها، خطر بازگشت دوباره شیوع گسترده کووید 19 را به شدت افزایش داده و پیشرفت های خوب در این حوزه را از بین می بَرد.

انتقاد از کاهش محدودیت ها در بعضی ایالت های آلمان

صدراعظم آلمان در ادامه تأکید کرد: تا 2 هفته دیگر می توان درباره چگونگی ادامه کار بخش های مالی و شرایط مدارس بر اساس میزان شیوع ویروس مذکور اظهارنظر کرد.

در گفتگوی مرکل با سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی (حزب صدراعظم آلمان)، بعضی مقامات این کشور از عملکرد ایالت راین لندفالتس انتقاد کردند.

در این ایالت که رهبری آن را حزب رقیب، یعنی سوسیال دموکرات ها بر عهده دارند، قرار است باغ وحش ها و مراکز عظیم خرید بازگشایی شوند. حزب سوسیال دموکرات همچنین با برداشتن محدودیت ها برای برپایی همایش های حزبی در این ایالت هم موافقت نموده است.

ادامه پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها برای ماه ها

ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان معتقد است، مقرراتی که در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله اجتماعی وضع شده اند، مدت ها به قوت خود باقی خواهند بود.

وزیر بهداشت آلمان در مصاحبه ای با شبکه دوم تلویزیون سراسری این کشور از ادامه اِعمال این مقررات تا ماه ها سخن گفته است.

ینس اشپان در این خصوص گفت: تا زمانیکه واکسنی برای کرونا پیدا گردد، باید از یکدیگر مراقبت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 994

به "کنار گذاشتن محدودیت ها، خطر بازگشت کرونا را به دنبال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنار گذاشتن محدودیت ها، خطر بازگشت کرونا را به دنبال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید