کسب رتبه اول تعداد قراردادها توسط پژوهشگاه علوم و صنایع غذایی

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، دکتر قدیر رجب زاده گفت: بر اساس ارزیابی در شاخص های مبلغ قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت جاری به دانشجویان پذیرش شده و مبلغ جذب شده قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت به تعداد کل دانشجویان پذیرش شده مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی دربین دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی به ترتیب در رتبه های هشتم و ششم قرار گرفته است.

کسب رتبه اول تعداد قراردادها توسط پژوهشگاه علوم و صنایع غذایی

وی گفت: همچنین این مؤسسه در شاخص نسبت تعداد قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت در حال اجرا به تعداد کل خاتمه نامه های تحصیلات تکمیلی رتبه دوم را کسب کرده است.

وی بیان نمود: مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از سال 1390 بر اساس مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس ارائه مستندات طرح های کاربردی و صنعتی، اقدام به پذیرش دانشجویان دکتری در رشته صنایع غذایی کرده است و در حال حاضر 41 دانشجوی دکتری پژوهش محور در این مؤسسه در حال تحصیل بوده و تا به امروز 32 نفر نیز در 4 گرایش صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی، زیست فناوری مواد غذایی و فناوری مواد غذایی فارغ التحصیل شده اند.

رجب زاده با تاکید بر رویکرد دانشگاه های نسل سوم افزود: رویکرد اصلی این مؤسسه، تربیت نیروی انسانی متخصص، خلاق و کارآفرین با تکیه بر کیفیت آموزش و پژوهش بر پایه طرح های نوآور و تقاضامحور صنعتی است.

وی گفت: ارتقا مهارت های علمی و تخصصی دانشجویان به منظور رفع نیازهای مختلف صنعت غذا و تولید دانش فنی متناسب با نیازهای جامعه و صنعت، از دیگر اهداف این مؤسسه در تربیت دانشجویان دکتری به شمار می رود.

به گفته وی، مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی یکی از مراکز برتر در زمینه درآمدزایی معرفی گشت.

رجب زاده همچنین ادامه داد: بر اساس این گزارش مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به عنوان یکی از مراکز برتر در زمینه درآمد زایی در بین دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم معرفی گشت.

وی افزود: در برنامه راهبردی دوم مؤسسه که به تصویب هیأت امنای منطقه 1 پژوهشی نیز رسیده است، توسعه پژوهش های کاربردی، توسعه تعاملات دو سویه با بخش های مختلف صنایع غذایی و کمک به آنها برای حل چالش های علمی و تخصصی، از جمله جهت گیری های اصلی مؤسسه در برنامه راهبردی دوم (1400 - 1397) بوده و در این برنامه تعداد قراردادهای پژوهشی صنعتی و اعتبار جذب شده از محل این قراردادها از جمله شاخص های سنجش این راهبرد بوده است.

رجب زاده افزود: اینکه در این ارزیابی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از بین تمام دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کشور در شاخص نسبت مبلغ قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت به بودجه مرکز در رتبه چهاردهم کشور قرار گرفته، نشان دهنده توفیق در ارتقای بهره وری و استفاده بهینه از منابع دولتی در مؤسسه به عنوان یکی از جهت گیری های اصلی در برنامه راهبردی مؤسسه می باشد.

وی ادامه داد: در این مدت تمام تلاش ارکان مؤسسه رسیدن به اهداف مصرح در این سند بوده و خوشبختانه گزارش منتشر شده از این ارزیابی از سوی معاونت پژوهشی وزارت عتف مؤید حرکت رو به جلو مؤسسه در جهت اهداف و برنامه هاست و یقیناً با عزم و اراده ای که در مؤسسه وجود دارد در سال های آینده شاهد گام های بلند تری در این رابطه خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1686

به "کسب رتبه اول تعداد قراردادها توسط پژوهشگاه علوم و صنایع غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه اول تعداد قراردادها توسط پژوهشگاه علوم و صنایع غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید