کرملین: اوکراین مقصر شرایط بد روابط بین روسیه با کی یف است

به گزارش بانوی ایران، سخنگوی کرملین امروز (آدینه) گفت، دولت اوکراین مقصر اوضاع رقت انگیز و اسفناک در روابط دو جانبه بین کی یف و مسکو است، چون اوکراین به عمد خط مشی و راستا خصم را انتخاب نموده است.

کرملین: اوکراین مقصر شرایط بد روابط بین روسیه با کی یف است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: ما شاهد وخامت اوضاع بین دو کشور در پی خطای رهبری اوکراین هستیم که از داشتن هر گونه ارتباطی با مسکو امتناع نموده و جهت غیردوستانه ای در پیش گرفته و اغلب در جهت خصومت گام بر می دارد.

وی ادامه داد: روسیه منافع خود را در ارتباط با اوکراین در اولویت قرار می دهد.

سخنگوی کرملین درباره شرایط قره باغ نیز گفت: این امر مهم است که به بندهای توافق آتش بس قره باغ و در بحبوحه بحران سیاسی کنونی در ارمنستان پای بند باشیم. با وجود رویدادهای پیش آمده در ارمنستان، ادامه این جهت و تحقق آتش بس امری مهم و لازم است. البته تا به امروز هیچ نشانه ای از ایجاد اختلال در تحقق این توافق دیده نشده است.

در همین حال، الکسی اوورچوکف، معاون نخست وزیر روسیه گفت، معاونان نخست وزیران از کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار است روز شنبه در مسکو نشستی را درباره شرایط قره باغ برگزار نمایند.

وی افزود: این سومین نشست کارگروه سه جانبه درباره قره باغ با حضور معاون های نخست وزیران ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه است که 27 فوریه سال جای میلادی در مسکو برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1545

به "کرملین: اوکراین مقصر شرایط بد روابط بین روسیه با کی یف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: اوکراین مقصر شرایط بد روابط بین روسیه با کی یف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید