چگونه بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد شویم؟

به گزارش بانوی ایران، دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کند؛ اما متقاضیان باید شرایط ثبت نام در این دوره را داشته باشند.

چگونه بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد شویم؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، بسیاری از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی می پرسند که چگونه می توانند به صورت بدون آزمون وارد دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی شوند.

دانشگاه آزاد اسلامی مانند همه دانشگاه های کشور فقط دانشجویانی با استعدادهای تحصیلی را برای دوره تحصیلات تکمیلی جذب می کند.

داوطلبان لازم است با مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه به آدرس اینترنتی www.azmoon.org نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته که به مبلغ 610000 ریال است، اقدام نمایند.

چگونه بدون آزمون دانشجوی دانشگاه آزاد شویم؟

پس از خرید کارت اعتباری می بایست شماره کارت اعتباری و شماره کد ملی در کادر مربوطه با دقت وارد نموده و سپس گزینه ورود به صفحه ثبت نام را انتخاب نمایند.

داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب 100 رشته محل از مجموعه آموزشی اقدام نمایند و سپس بعد از انتخاب رشته تأیید نهایی نمایند. بعد از تأیید نهایی سیستم کد رهگیری ارائه می کند که توصیه می گردد این کد رهگیری را تا اعلام نتایج نزد خود نگهداری نمایند.

متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) اکیداً از ارسال هرگونه مدرک و سند و یا تصاویر آنها به مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه خودداری نمایند.

بدیهی است این مرکز درصورت لزوم رأساً نسبت به استعلام شرایط این گونه متقاضیان اقدام خواهد نمود.

برای دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ضریب تصحیح معدل در نظر گرفته می گردد.

چگونگی پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی

مطابق بخشنامه شماره 34467 مورخ 5 استناد مصوبه نود و نهمین جلسه هیئت رئیسه دانشگاه کارکنان و اعضای هیئت علمی محل های دانشگاه آزاد اسلامی مجاز نیستند واحد دانشگاهی محل خدمت خود را به نام محل تحصیل انتخاب نمایند.

کلیه حائزان شرایط درخواست نماینده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و 17 برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در دفترچه بر اساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و بر اساس ظرفیت 10 درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی در رشته متجانس امکان پذیر است.

ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته 10 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 6 نیمسال بیشتر نگردد.

متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی خود را در مجموعه انتخاب نمایند.

دانش آموختگان ممتاز سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورت دارا بودن شرایط مندرج در این دفترچه امکان ثبت نام و پذیرش در این دوره را خواهند داشت.

پذیرفته شدگان نهایی رشته های واحد امارات متحده عربی لازم است از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط و ضوابط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی بوده همچنین شرایط لازم برای اخذ ویزا از کشور امارات متحده عربی را داشته باشند این افراد در صورتی مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته برای ادامه تحصیل در واحد دانشگاهی امارات (دبی) می باشند که علاوه بر شهریه های تحصیلی قادر به پرداخت وثیقه خروج از کشور (در حال حاضر مبلغ 150 میلیون ریال) به سازمان وظیفه عمومی هم باشند.

شهریه پذیرفته شدگان واحد امارات متحده عربی حدود سه برابر شهریه واحدهای داخل کشور و شهریه پذیرفته شدگان دارای ویزای اقامت امارات متحده عربی به صورت ارزی و بر اساس قوانین و مقررات واحد دریافت می گردد.

شهریه پذیرفته شدگان واحدها، پردیس ها و مراکز بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس شهریه مصوب سالانه این محل های دانشگاهی مشخص می گردد و تا دو برابر شهریه واحدهای داخلی است.

شهریه دانشجویان ورودی سال 99 واحد 1 شهریه دانشجویان واحدهای/بین المللی کیش به میزان 1.25 شهریه دانشجویان داخلی (غیر بین الملل) است.

هرگونه انتقال و میهمانی از واحدها، پردیس ها و مراکز بین المللی و برون مرزی به دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع است.

با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسلامی انتقال و میهمانی دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده باشند، مطابق آیین نامه جابجایی دانشجویی ممنوع است.

دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت نام و اخذ واحد (اعم از دانشجویان باآزمون و یا بدون آزمون) به هر دلیلی تقاضای انصراف از تحصیل داشته باشند طبق ضوابط و مقررات دانشگاه مشمول پرداخت هزینه انصراف می شوند.

4040/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1812

به "چگونه بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید