واکنش محسن هاشمی به اظهارات چمران درباره تجدیدنظر در مصوبه خانه باغ

به گزارش بانوی ایران، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران در واکنش به تغییر در مصوبه خانه باغ در شورای ششم گفت به نظر می رسد صحبت آقای چمران در این زمینه به درستی درک نشده است، اما در عین حال همانطور که شورای پنجم مصوبه برج باغ ها را ابطال کرد، دیگران هم حق اصلاح و بهبود در مصوبه شورای پنجم را دارند.

واکنش محسن هاشمی به اظهارات چمران درباره تجدیدنظر در مصوبه خانه باغ

جهت دریافت خدمات طراحی خانه دوبلکس ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش ایلنا، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که شهردار آینده تهران چه ویژگی های باید داشته باشد؟ گفت: طبیعی است که تشخیص شرایط و معیارهای انتخاب شهردار آینده تهران به عهده اعضای شورای ششم است و ما باید به این تشخیص احترام بگذاریم، اما از نگاه کارشناسی می توان گفت که مدیریت شهری تهران با همه فراز و نشیب های خود فرایندی را در طول 5 دوره گذشته طی نموده است که باید در دوره ششم نقاط قوت آن تثبیت گردد و نقاط ضعف آن کمرنگ گردد.

او ادامه داد: بطور نمونه یکی از نقاط قوت فعلی مدیریت شهری، آرامشی است که در شهر ایجاد شده است و بعلاوه کاهش هزینه ها و باراقتصادی اداره شهر و تعداد پرسنل شهرداری از دیگر موارد است، این دستاورد با کاهش هزینه های غیرضروری وتشریفاتی، چابک سازی بدنه و کاهش پرسنل بدست آمده است.

هاشمی با بیان اینکه در این شرایط کرونا و رکود، شهر امکان تامین منابع بیشتر برای اداره خود را ندارد، اظهار کرد: بنابراین باید این سیاست عدم خروج از چارچوب طرح تفصیلی و صیانت از باغات تداوم یابد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: درباره نقاط منفی هم باید گفت، فرسودگی و کمبود ناوگان حمل ونقل عمومی یکی از مسائل اصلی تهران است که در دوره ششم با یکدستی که میان مجلس، شورا و دولت وجود دارد، فرصت خوبی برای جبران این نقطه ضعف ایجاد خواهد شد، بنابراین تهران به شهرداری احتیاج دارد که با پایین نگه داشتن هزینه های جاری، بتوانند در بعد هزینه های عمرانی و تامین تجهیزات و توسعه و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی بخصوص اتوبوس و واگن مترو پیروز عمل کند.

هاشمی در واکنش به این مطالبه شهفرایندان مبنی بر اینکه پول مردم تهران باید برای مردم خرج بگردد، و در پاسه به این سوال که چه توصیه هایی در این زمینه به شهردار آینده دارید؟ گفت: در شرایط فعلی که بدلیل کرونا و رکود منابع اقتصادی شهرداری تهران با کاهش شدید منابع روبرو شده است، اصولا دیگر منابع مازادی برای هزینه کردن در جایی غیر از امورات مربوط به تهران، باقی نمانده و مدیریت شهری نو باید با توجه به ارتباطات نزدیکی که با دستگاه های حاکمیتی دارد، منابعی که از گذشته هم در اختیار سایر نهادها قرار داده است را وصول کند تا بتواند ماموریت اصلی خود را به خوبی اجرا کند.

رئیس شورای شهر تهران اضافه نمود: توقف شهرفروشی مازاد بر طرح تفصیلی یکی از دستاوردهای این دوره بود که جزو منویات رهبرانقلاب بوده است که مکررا به شهرداری وشورا در دوره های قبل ابلاغ شده وطبیعتا انتظار نمی رود که فرایند بی رویه تغییر کاربری و بارگذاری های منفی برای درآمدزایی مجددا شروع گردد.

او درباره ضرورت تدام برنامه های شفافیت در شورای ششم گفت: طبیعی است که شفافیت موجود بعنوان یکی از دستاوردهای دوره پنجم، امروز به کف انتظارات افکارعمومی از شورای ششم تبدیل شده است، افزایش عمق شفافیت در سطوح عملکردی مدیریت شهری که امکان رصد بروز عملکرد اقتصادی شهرداری برای شورا وکارشناسان ممکن باشد، می تواند گام بعدی شفافیت باشد.

هاشمی در واکنش به اظهارات آقای چمران مبنی بر اینکه تغییراتی در مصوبه خانه باغ ایجاد خواهند کرد و وجود بعضی نگرانی ها برای باغات در تهران اظهار کرد: البته به نظر می رسد صحبت آقای چمران به درستی درک نشده است، مصوبه خانه باغ که به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید، گامی مهم در جهت صیانت از باغ های تهران بود، البته این به معنای بدون نقص و اشکال بودن این مصوبه نیست، ما ابهاماتی در بخش تشخیص باغ هم داریم که موجب اختلافات و بحث های اعضا در زمان تشخیص باغ بودن یک ملک می شد، طبیعی است همانطور که شورای پنجم مصوبه برج باغ ها را ابطال کرد، دیگران هم حق اصلاح و بهبود در مصوبه شورای پنجم را داشته باشد.

او ادامه داد: اما این فرایند نباید دوباره راستا نابودی باغات را فراهم کند، بارگذاری زیاد و اجازه پیش روی بیشتر در زیر زمین و افزایش سطح اشغال بعد از گرفتن پروانه برج باغ، سه مشکل جدی طرح برج باغات بود که شورای ششم اگر می خواهد در مصوبه خانه باغ تنونظر کند، باید این مسائل را در نظر بگیرد تا همین تعداد به جامانده از باغات تهران هم نابود نشوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1788

به "واکنش محسن هاشمی به اظهارات چمران درباره تجدیدنظر در مصوبه خانه باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش محسن هاشمی به اظهارات چمران درباره تجدیدنظر در مصوبه خانه باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید