هزینه اسکان در تهران چقدر است؟ ، اجاره های عجیب در دوره ارزانی مسکن

به گزارش بانوی ایران، به گزارش تجارت نیوز، بسیاری از مشاغل با گسترش شیوع ویروس کرونا در ماه آخر سال گذشته و فروردین ماه سال جاری، تعطیل شدند.

هزینه اسکان در تهران چقدر است؟ ، اجاره های عجیب در دوره ارزانی مسکن

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

اما حالا تعداد بسیار زیادی از مشاغل شروع به کار نموده اند و بعضی دیگر نیز از حالت دورکاری خارج و به فرایند سابق خود برگشته اند، بنابراین جمعیت بسیاری از شاغلان در حال برگشت از شهرستان ها به تهران هستند که طبیعی است به دنبال جایی برای اسکان نیز خواهند بود.

اگر چه قیمت مسکن تهران در فروردین ماه سال 1399 با کاهش 2.1 درصدی طی یک ماه به 15.2 میلیون تومان رسیده است؛ اما این موضوع فقط در مورد خریدوفروش ملک مسکونی است و در معاملات اجاره ای افزایش قیمت هر ساله وجود دارد.

بعضی از مشاغل در شرایط فعلی متضرر شده اند و توان پرداخت اجاره بها با افزایش قیمت جدید را ندارند.

بنابراین آسیب های وارد شده به مشاغل و افزایش قیمت اجاره بها و ودیعه در سررسید اجاره مسکن، فشار را بر مستاجران بیشتر نموده است.

گروه جدید مستاجران

اما با تعطیلی دانشگاه ها و خوابگاه ها گروه دیگری نیز به جمعیت مستاجران اضافه شده است.

بسته شدن دانشگاه ها و خوابگاه ها بسیاری از دانشجویان شاغل در تهران را به فکر اجاره خانه یا اجاره تخت و اتاق در پانسیون ها یا خوابگاه های خصوصی انداخته است.

قیمت خوابگاه های خصوصی و پانسیون ها با توجه به محله ای که در آن قرار دارند متفاوت است.

اجاره ماهانه یک اتاق یک تخته در خوابگاه ها و پانسیون های خصوصی شمال شهر تهران بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان است، اما این مبلغ کافی نیست و فرد باید مبلغی به میزان اجاره بها و حتی بیشتر را به عنوان ودیعه پرداخت کند.

سرپرست یکی از خوابگاه ها در محله جردن گفت: هزینه اجاره اتاق یک تخته به صورت ماهانه دو میلیون و 800 هزار تومان است و شما باید مبلغ سه میلیون تومان نیز به عنوان ودیعه بدهید.

میزان اجاره بها در محله سعادت آباد، میرداماد و میدان پونک نیز نزدیک به یکدیگر است اما همچنان اجاره یک اتاق بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان است.

هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر که به عنوان محله مورد استقبال دانشجویان تلقی می گردد، کمی پایین تر است.

اگر یک فرد دانشجو یا شاغل قصد اجاره یک اتاق در محدوده میدان انقلاب را داشته باشد، باید به صورت میانگین ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان اجاره بها بدهد.

در صورتی که توانایی اقتصادی پرداخت این وجه را نداشته باشد، با توجه به شیوع ویروس کرونا باید این خطر را بپذیرد که با چند نفر دیگر در یک اتاق کوچک زندگی کند؛ این دانشجو در بهترین حالت برای زندگی با سه نفر دیگر در یک اتاق، باید بیش از 600 هزار تومان بپردازد.

حتی بعضی از خوابگاه ها برای هر کدام از تخت های دو طبقه، قیمت های متفاوتی را اعلام می نمایند.

مسئول یکی از خوابگاه ها گفت: اگر اتاق دو تخته بخواهید قیمت هر تخت متفاوت است، تخت پایین را 770 هزار تومان و تخت بالا را 750 هزار تومان اجاره می دهیم.

در مجموع به طور میانگین برای اجاره یک اتاق در شهر تهران هر فرد باید به صورت ماهانه یک میلیون و 600 هزار تومان برای شرایط خوابگاهی پرداخت کند.

همچنین مساحت اتاق های یک تخته در خوابگاه ها و پانسیون های خصوصی معمولا بیشتر از شش متر نیست که سرویس بهداشتی و آشپزخانه بین چندین نفر مشترک است.

جدولی از لیست اجاره بها در خوابگاه ها و پانسیون های خصوصی.منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 894

به "هزینه اسکان در تهران چقدر است؟ ، اجاره های عجیب در دوره ارزانی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه اسکان در تهران چقدر است؟ ، اجاره های عجیب در دوره ارزانی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید