نامه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند درباره حاشیه های قهرمان

به گزارش بانوی ایران، خبرگزاری خبرنگاران- در پی انتشار خبری از هیات مدیره انجمن مستندسازان درباره بعضی حاشیه های اخیر پیرامون فیلم قهرمان، هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند به نامه ای از یک انجمن با تشابه اسمی و نیز ادعای مطرح شده درباره قهرمان واکنش نشان داد.

نامه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند درباره حاشیه های قهرمان

به گزارش خبرنگاران، 22 آبان ماه هیات مدیره انجمن مستندسازان درباره بعضی حاشیه های پیش آمده برای فیلم قهرمان بیانیه داد و اعلام نمود که مخاطبان فیلم مستند دو سر برد، دو سر باخت را که این روزها کارگرداش مدعی است، آخرین ساخته اصغر فرهادی با اثر پذیری جدی از مستند او ساخته شده دیدن نمایند تا به زودی فضای آزادی برای گفت وگو در این زمینه فراهم گردد.

ساعتی پس از انتشار این بیانیه، وکیل اصغر فرهادی نخستین پاسخ به این ادعاها را بیان و به وسیله یادداشتی که در اختیار ایسنا گذاشته شد، نسبت به این ادعا توضیحاتی را ارائه داد.

حال امروز 23 آبان ماه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند که یکی از انجمن های عضو خانه سینماست، درباره این ماجرا نامه ای را به ایسنا ارسال نموده که متن آن به این توضیح است:

به استحضار می رساند پی آمد دو نامه منتشرشده در خبرگزاری ایسنا، یکی از سوی هیات مدیره انجمن مستندسازان (کد خبر: 6613 // مورخِ 1400/08/22) و دیگری از سوی وکیل محترم جناب آقای فرهادی (کد خبر: 7126 // مورخِ 1400/08/22)، هیأت مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند لازم می داند که چند نکته را بیان نماید.

نخست اینکه بیانیه انجمن مستندسازان، به وسیله هیأت مدیره این انجمن، یعنی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، صادر نشده است. تنها انجمن رسمی و قانونی مستندسازان در ایران، انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند با شماره ثبت 43157 است و تا به امروز هر انجمنی با هر تشابه اسمی، فاقد اعتبار ثبتی و وجاهت قانونی است. تفاوت این دو انجمن موضوعی است مفصل که بیان آن در این مطلب نمی گنجد.

دوم اینکه فیلم ساز ارجمند سرکار خانم آزاده مسیح زاده، اگر شکایت و ادعای خود را با انجمن صنفی در میان می گذاشتند، حتماً به ایشان راه کارهای قانونی گفته و هدایت های لازم انجام می شد؛ چراکه خانه سینما دارای شورایی معین و کاردان است که به دعاوی این چنینی رسیدگی دقیق می نماید. اما نه خانم مسیح زاده طرح موضوع فرمودند و نه اساساً ایشان عضو انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند بودند که موضوع مطابق پیشنهاد ما دنبال گردد. گرچه در هر صورت ما آماده ارائه هدایت های لازم برای تمام هنرمندان سینمای مستند هستیم و نداشتن عضویت مانع نخواهد بود.

هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1977

به "نامه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند درباره حاشیه های قهرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند درباره حاشیه های قهرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید