مخالفت احزاب انگلیسی با توافق جدید برگزیت

به گزارش بانوی ایران، دو حزب ذی نفوذ انگلیسی، توافق جدید دولت این کشور با اتحادیه اروپا برای اجرای برگزیت را مورد انتقاد قرار داده و آن را بی فایده دانستند.

مخالفت احزاب انگلیسی با توافق جدید برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، رهبران دو حزب برگزیت و کارگر انگلیس از توافقی که امروز (پنجشنبه) بین دولت انگلیس به نخست وزیری بوریس جانسون و اتحادیه اروپا حاصل شد، انتقاد کردند.

نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت در مصاحبه با شبکه بی بی سی گفت، اگر قرار باشد توافق جدید جانسون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اجرایی گردد، برگزیت هرگز به طور کامل اتفاق نمی افتد.

فاراژ شرح داد به جای قبول این توافق ترجیح می دهد گزینه های دیگر شامل تمدید مهلت اجرای برگزیت یا برگزاری انتخابات سراسری مدنظر قرار گیرد.

از سوی دیگر، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با انتقاد از توافق جدید برگزیت، در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: تا آنجا که من می دانم، آقای نخست وزیر توافقی حتی بدتر از [توافق] ترزا می (نخست وزیر پیشین انگلیس) را مورد مذاکره قرار داده است. این توافقِ حراج مانند، حقوق و داشتن امنیت و خدمات ملی سلامت ما را به خطر می اندازد. این [توافق] موجب وحدت ملی نمی گردد و باید رد گردد.

نیکولا استرجون رهبر حزب ملی اسکاتلند گفت مردم این کشور [در همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا] به هیچ نوعی از برگزیت رأی ندادند و نمایندگان این حزب نیز از برگزیت حمایت نمی نمایند.

حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی نیز بیان کرد از این توافق حمایت نخواهد کرد.

شهروندان بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395 در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای سال جاری تکمیل گردد، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و مالی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

ترزا می نخست وزیر پیشین انگلیس سه بار توافق دولتش با اتحادیه اروپا درباره برگزیت را به مجلس انگلیس ارائه کرد اما قانونگذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد سال جاری با اعلام شکست کوشش هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را بیان کرد و 17 خرداد رسماً از سمت خود استعفا داد و متعاقبا بوریس جانسون سکان نخست وزیری را برعهده گرفت.

روز پنجشنبه ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه بیان کرد، اتحادیه اروپا و بریتانیا توانستند در مورد نحوه اجرای برگزیت به توافق برسند.

جانسون باید متن توافقی که در مذاکره با اتحادیه اروپا حاصل شده است، به مجلس ارائه کند تا مورد رأی گیری قرار گیرد. اگر مجلس این توافق را رد کند، دولت انگلیس با چالشی جدید روبرو می گردد.

در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد با شوک مالی و سیاسی روبرو خواهد شد. با این حال دولت بارها اعلام نموده است با توافق یا بدون توافق با بروکسل، در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) کشورش را از اتحادیه اروپا خارج می نماید.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 405

به "مخالفت احزاب انگلیسی با توافق جدید برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت احزاب انگلیسی با توافق جدید برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید