متهم با ارسال فایل صوتی از داخل زندان تهدید می نماید

به گزارش بانوی ایران، در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده متهمان شرکت دومان توکان، نمایندگان شکات پرونده دومان توکان با اذن قاضی صلواتی در صندلی حضور یافته و به دفاع از شکایت خود پرداخت.

متهم با ارسال فایل صوتی از داخل زندان تهدید می نماید

یکی از شکات با اشاره به اینکه 214 میلیون تومان سرمایه گذاری کردم، گفت: 190 میلیون تومان سرمایه ابتدایی من بود که پس از دریافت سود 2 ماهه، سپرده من به 214 میلیون تومان رسید.

وی اضافه کرد: متهم دو روز قبل با ارسال فایل صوتی از داخل زندان، چند نفر از شکات را تهدید کرد.

یکی دیگر از شکات با بیان اینکه بنده 7 میلیارد تومان در این شرکت سرمایه گذاری نموده ام، اضافه کرد: این آقا با مشاوران جذبش اقدام به فریب گسترده از مردم می کرد و تمامی سرمایه گذاران را به سودهای بسیار هنگفتی وعده می دادند.

یکی دیگر از سرمایه گذاران با حضور در صندلی گفت: سرمایه اولیه من در این شرکت 405 میلیون تومان بود؛ با توجه به این حجم از سرمایه گذاری، خواستار رسیدگی عادلانه در این پرونده هستم.

وی توضیح داد: اسم یکی از متهمان که شخصاً به جذب سرمایه اقدام می نموده است، در پرونده دیده نمی گردد. علاوه بر این، شنیده ایم که دومان سهند اعلام نموده که برایش 20 سال حبس در نظر گرفته می گردد و وجوه ما پس از این دوره واصل می گردد که امیدواریم چنین چیزی صحت نداشته باشد.

یکی دیگر از شکات پرونده دومان توکان با بیان اینکه سرمایه اولیه اش در این شرکت 45 میلیون تومان بوده است، گفت: این میزان مبلغ یک عمر پس انداز من است، فرهنگی هستم و برای اینکه دفتر عقد نموده ام به خانه بخت برود و با توجه به اینکه سودهای بانکی به یکباره کاهش یافت، فریب این تبلیغات را خوردم تا بتوانم جهیزیه دخترم را فراهم کنم.

این شاکی اضافه کرد: من فقط دوبار سود گرفتم که هربار هم مبلغ یک میلیون و 800 هزار تومان تعلق گرفت.

در ادامه وکیل پنج نفر از شکات با حضور در صندلی به دفاع از موکلانش پرداخت و گفت: متهم دومان سهند به اخلال در نظام اقتصادی و کلاهبرداری متهم است؛ این فرد و همراهانش با تأسیس شرکت های موسوم به شرکت های اقتصادی به وسیله سودآوری، علاوه بر سودجویی، نظم اقتصادی کشور را بر هم زدند.

وی اضافه کرد: با عنایت به تحقیقات به عمل آمده و نظر به اقرار متهمان، شرکت اقدام به جذب 150 میلیارد تومان وجه از مردم نموده است و مدعی پرداخت سود تا 40 درصد بوده است.

وکیل پنج نفر از شکات خطاب به دادگاه گفت: تقاضای تکمیل تحقیقات را دارم چرا که در کارشناسی آمده است که 61 میلیارد به عنوان سود پرداخت شده است، ولی میزان و افراد دریافت نماینده سود تعیین نشده است درحالی که سرمایه گذاران سود را به عنوان سرمایه، مجدد به شرکت داده اند.

این وکیل دادگستری گفت: مطابق تحقیقات به عمل آمده، میزانی از وجوه دریافتی به نزدیکان متهم و یا مشاوران وی داده شده است. خرید منزل و ماشین توسط مشاوران جذب با پول های جذب شده از مردم، نمونه هزینه وجوه دریافتی است.

یکی دیگر از شکات با حضور در صندلی، به فعالیت های متهم پس از بازداشتش اشاره نمود و گفت: دومان سهند پس از دستگیری، باز هم به اقدامات مجرمانه خود ادامه داده و اخیراً اعلام نموده است که اموالم را به دادگاه معرفی نمی کنم.

وی با بیان اینکه متهم از داخل زندان اقدام به تهدید شکات نموده است، گفت: آخرین پیغام این فرد مربوط به روز گذشته بوده است. این شخص در طول این مدت، بارها اقدام به تهدید شکات نموده است؛ چطور این فرد اینترنت دارد و اقدام به تهدید ما می نماید؟

یکی دیگر از شکات هم خطاب به دادگاه گفت: عده ای می خواهند این فرد از زندان آزاد شده تا به کانادا فرار کند.

در انتها قاضی صلواتی با بیان اینکه دادگاه در چارچوب کیفرخواست صادره، به اتهام متهمان رسیدگی می نماید، گفت: اعزام تحت الحفظ و آزادی مربوط به زمانی است که متهمان اموالی را معرفی نمایند؛ در حال حاضر آزادی در کار نیست.

صلواتی گفت: تهدید از زندان هم جز تشکیل پرونده جدید در دادسرا سودی ندارد.

قاضی رسیدگی نماینده به این پرونده با اعلام ختم جلسه اول رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده دومان توکان، ادامه رسیدگی به این پرونده را به فردا موکول کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 522

به "متهم با ارسال فایل صوتی از داخل زندان تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم با ارسال فایل صوتی از داخل زندان تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید