مادران خشمگین آمریکایی اجرای اصلاحات فوری در قانون حمل سلاح را خواهان شدند

به گزارش بانوی ایران، ­صد ها تن از مادران آمریکایی با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز رو به روی کاخ سفید، اجرای اصلاحات فوری را در قانون خرید و فروش و نگهداری سلاح گرم خواهان شدند.

مادران خشمگین آمریکایی اجرای اصلاحات فوری در قانون حمل سلاح را خواهان شدند

به گزارش ، به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، ­صد ها تن از مادران آمریکایی با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز رو به روی کاخ سفید، اجرای اصلاحات فوری را در قانون خرید و فروش و نگهداری سلاح گرم خواستار شدند.

صد ها تن از اعضا و طرفداران گروه مادران خواستار اقدام برای حساسیت نشان دادن به سلاح در آمریکا روز شنبه پس از تیراندازی های مرگبار در تگزاس و اوهایو و کشته و زخمی شدن بیش از 80 نفر از جمله زنان و بچه ها، روبروی اقامتگاه رسمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید گردهم آمدند و شعار هایی در حمایت از اصلاح قانون خرید و فروش و نگهداری سلاح گرم سر دادند.

ربکا سیکل به رویترز گفت: ما برای شرکت در همایشی به واشنگتن آمده بودیم و قرار بود شام را در آن همایش صرف کنیم، اما با شنیدن اخبار (تیراندازی) در ال پاسو دیگر نتوانستیم در هتل بمانیم از این رو به سوی کاخ سفید راهپیمایی کردیم.

ترامپ روز دوشنبه در واکنش به تیراندازی های ال پاسو و دیتون پیشنهاد کرد نظارت سخت گیرانه تری بر اینترنت اعمال گردد، وضع سلامت روحی و روانی افراد آنالیز گردد و کاربرد مجازات اعدام گسترش یابد.

فردی که به جرم قتل عام 20 نفر در فروشگاه والمارت در ال پاسو دستگیر شد انگیزه های نژادپرستانه داشته است؛ ترامپ هم گفت آمریکایی ها باید نژادپرستی، تعصب و حس رجحان سفیدپوستان را محکوم نمایند.

اما رئیس جمهور آمریکا از پاسخ گفتن به پرسش هایی مبنی بر اینکه سخنان و سیاست های ضد مهاجرتی و نژاد پرستانه خودش به شدت دریافت تنش های نژادی دامن می زند طفره رفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 257

به "مادران خشمگین آمریکایی اجرای اصلاحات فوری در قانون حمل سلاح را خواهان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادران خشمگین آمریکایی اجرای اصلاحات فوری در قانون حمل سلاح را خواهان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید