عصائب اهل الحق:آمریکا در حال تدارک برای حضور طولانی مدت در عراق است

به گزارش بانوی ایران، عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق ضمن اشاره به فشارهای آمریکا در مأمور شدن عدنان الزرفی به تشکیل کابینه اضافه نمود، تحرکات اخیر آمریکا نشان می دهد این کشور در حال استقرار مجدد و نه ترک عراق است.

عصائب اهل الحق:آمریکا در حال تدارک برای حضور طولانی مدت در عراق است

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، سعد السعدی عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق اظهار داشت، تحرکات فعلی آمریکا در عراق با هدف استقرار مجدد و نه ترک عراق صورت می گیرد.

وی در گفت وگویی با شبکه لبنانی المیادین گفت: آمریکا برای حضور طولانی مدت در عراق برنامه ریزی می نماید.

السعدی مصوبه مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را تاریخی خواند و گفت، این طرح به دلیل کثرت جنایت های آمریکا اتخاذ شد.

وی در ادامه گفت: چگونه می تواند میان خروج نیروهای آمریکایی و استقرار سامانه پاتریوت در عراق رابطه برقرار کرد؟

گابریل سوما مشاور رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه هفته گذشته رسیدن سامانه دفاع موشکی پاتریوت به پایگاه های آمریکا در عراق را تایید کرد و از قصد آمریکا برای انجام یک عملیات هوایی علیه مواضعی نظامی در عراق گفت.

السعدی سپس اظهار داشت، دولت فعلی آمریکا به صراحت اعلام نموده که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در پشت پرده به وجود آمدن گروهک داعش بوده است. ملت عراق همیشه حضور اشغالگران در خاک خود را رد نموده اند و با حضور نیروهای آمریکایی و جنایات آنها نیز مخالفند.

وی درباره فرایند تشکیل دولت در عراق به المیادین گفت: مداخله آشکار و صریح آمریکا در فرایند سیاسی مشاهده می گردد و فشارهایی درباره مأمور شدن عدنان الزرفی برای تشکیل دولت وجود دارد. دخالت آمریکا در مسأله مأمور شدن الزرفی کاملا آشکار و فشارهای آمریکایی بر رئیس جمهور عراق و بعضی نمایندگان برای تشکیل دولت قابل مشاهده است.

السعدی در ادامه کسب رأی اعتماد توسط الزرفی را بعید دانست و پرسید: آیا وی نماینده اراده مردمی، مرجعیت و طیف های شیعه در عراق است؟

وی ضمن اعلام اینکه الزرفی تصمیم مجلس عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از عراق را کاملا نادیده گرفته، اضافه کرد: ما فرصت زیادی به دیپلماسی عراقی دادیم تا به نقش خود عمل کند اما نیروهای آمریکایی به جنایات خود ادامه می دهند.

گروه های شیعی عراق تا به امروز بر سر نام نامزد نخست وزیری عراق به تفاهم نرسیدند از همین رو برهم صالح رئیس جمهور عراق 27 اسفند ماه طی مراسمی عدنان الزرفی را مامور تشکیل دولت انتقالی کرد.

الزرفی از اعضای فراکسیون النصر به رهبری حیدر العبادی (نخست وزیر سابق) در مجلس عراق است، اما معرفی او موجی از مخالفت شدید در میان گروه های مجلسی به راه انداخته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 953

به "عصائب اهل الحق:آمریکا در حال تدارک برای حضور طولانی مدت در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصائب اهل الحق:آمریکا در حال تدارک برای حضور طولانی مدت در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید