طرح جمهوریخواهان سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا

به گزارش بانوی ایران، گروهی از اعضای جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا طرحی را ارائه کردند که براساس آن رئیس جمهور امکان وضع تحریم علیه چین در خصوص شیوع ویروس جدید کرونا را خواهد داشت.

طرح جمهوریخواهان سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، گروهی از اعضای جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه طرحی را ارائه کردند که براساس آن رئیس جمهوری این کشور امکان وضع تحریم علیه چین در صورت عدم پاسخگویی پکن در خصوص شیوع ویروس جدید کرونا را خواهد داشت.

این طرح که قانون پاسخگویی برای کووید 19 نام دارد به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده 60 روز فرصت می دهد که به کنگره اطمینان دهد تا چین توضیحات کامل در خصوص شیوع ویروس جدید کرونا را ارائه نموده است.

سناتورهای جمهوریخواه به طور خاص خواهان همکاری چین با تمام تحقیق هایی شده اند که آمریکا یا متحدانش یا نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله سازمان دنیای بهداشت در خصوص شیوع بیماری همه گیر کووید 19 انجام خواهند داد. جیم اینهاف، سناتور جمهوریخواه ایالت اوکلاهوما که یکی از طراحان این طرح است در خصوص هدف از ارائه آن گفت: حزب کمونیست چین باید برای نقش مصیبت باری که در همه گیری [کرونا] در سطح دنیا داشته است حساب پس بدهد.

او اضافه نمود: فریب کاری های چین در خصوص منشاء ویروس باعث شد تا عده ای جانشان را از دست بدهند. دنیا نیز زمان ارزشمندی را از دست داد.

در طرح پیشنهادی جمهوریخواهان همچنین پیش بینی شده است که رئیس جمهوری آمریکا باید از تعطیلی بازارهای پرخطر در چین و همچنین آزادی آن دسته از مخالفان دولت محلی هنگ کنگ که پس از شیوع ویروس جدید کرونا بازداشت شدند اطمینان حاصل کند. طراحان این طرح به دونالد ترامپ این اختیار را داده اند تا پس از 60 روز و در صورت عدم تحقق خواسته های مطرح شده تحریم هایی را علیه پکن وضع کند.

به گزارش یورونیوز، مصادره اموال، ممنوعیت ورود اشخاص و لغو ویزاهای ورود به آمریکا از جمله این تحریم ها خواهد بود. دولت ایالات متحده همچنین این اختیار را خواهد داشت تا دسترسی شرکت ها و بانک های چینی به بازار آمریکا را محدود کند.

لیدنسی گراهام، سناتور بانفوذ و نزدیک به دونالد ترامپ نیز از جمله طراحان قانون پاسخگویی برای کووید 19 علیه چین است. رئیس جمهوری آمریکا و مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور از آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان در چین به عنوان منشاء احتمالی شیوع ویروس جدید کرونا یاد نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1043

به "طرح جمهوریخواهان سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جمهوریخواهان سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید