سیستم های کشت هیدروپونیک در دانشگاه خلیج فارس بوشهر طراحی و ساخته شد

به گزارش بانوی ایران، سیستم های کشت هیدروپونیک خانگی و صنعتی به همت محققان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر طراحی و ساخته شد.

سیستم های کشت هیدروپونیک در دانشگاه خلیج فارس بوشهر طراحی و ساخته شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشحو، سیستم های کشت هیدروپونیک خانگی و نیمه صنعتی در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر توسط متخصصان این دانشکده طراحی و ساخته شده است.

راهنمایی، استاد دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این باره می گوید: هدف از طراحی و ساخت این سیستم ها، توجه به افزایش استفاده از گل و گیاه در منازل مسکونی است. با توجه به اینکه امروزه آپارتمان نشینی در سطح کشور گسترش یافته، احتیاج است چنین سیستم هایی طراحی و ساخته شوند تا افراد بتوانند با قرار دادن این سیستم ها بدون استفاده از خاک در منازلشان از وجود گل های زینتی و حتی سبزیجات در خانه خود بهره مند شوند.

استاد دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار می نماید: این سیستم هیچگونه آلودگی ندارد و افراد به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند.

سیستم های هیدروپونیک برای گیاهان میوه دار طراحی و ساخته شده اند و از آنجایی که امروز با مشکل کمبود منابع آبی روبرو هستیم، یکی از مزایای این سیستم ها صرفه جویی در مصرف آب است؛ همچنین هزینه های فراوری در این سیستم کاهش می یابد.

کرمی، دانشجوی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز در این خصوص می گوید: استفاده از سیستم هیدروپونیک برای کشاورزان کاملا درآمدزا است چرا که هیچگونه علف هرزی در این سیستم رشد نمی نماید و احتیاج به سمپاشی نیز نیست و کشاورزان با بهره گیری از تعداد کارگران کمتری می توانند به میزان فراوری دلخواه خود برسند.

گفتنی است، در سیستم کشت هیدروپونیک برای فراوری محصولی خوب، احتیاج است غذای گیاهان به صورت روزانه آنالیز گردد.

راهنمایی در این باره ابراز می نماید: تغذیه گیاهان در این سیستم از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به صورت روزانه این مهم آنالیز گردد چرا که سیستم هیدروپونیک فاقد خاک است و همین امر باعث شده میزان حساسیتش بالا باشد. بر این اساس احتیاج به آنالیز مداوم تغذیه گیاه کشت شده، است. در صورتی که بیش از حد احتیاج به گیاه غذا برسد قاعدتا به محصول آسیب جدی وارد می گردد و اگر این تغذیه در حد نساب باشد، میزان فراوری محصول چندبرابر می گردد.

گفتنی است، انواع سیستم های هیدروپونیک ساخته شده در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس بوشهر آماده عرضه به بازار هستند و حتی افراد می توانند سیستم های هیدروپونیک خود را مطابق با سلیقه و اندازه دلخواه شان سفارش دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 672

به "سیستم های کشت هیدروپونیک در دانشگاه خلیج فارس بوشهر طراحی و ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم های کشت هیدروپونیک در دانشگاه خلیج فارس بوشهر طراحی و ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید