زارعیان: با منابع مالی فدراسیون اسکواش حداکثر در 5-4 تورنمنت شرکت می کنیم، در آسیا پیشرفت نموده ایم

به گزارش بانوی ایران، ملی پوش اسکواش کشورمان گفت: اگر یک بازیکن در این رشته بخواهد به صندلی خوبی در دنیا برسد باید حداقل در 13 تورنمنت شرکت کند.

زارعیان: با منابع مالی فدراسیون اسکواش حداکثر در 5-4 تورنمنت شرکت می کنیم، در آسیا پیشرفت نموده ایم

سجاد زارعیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی بانوی ایران، در مورد کسب مدال نقره مسابقات غرب آسیا گفت: این اولین مدال انفرادی ایران در مسابقاتی بود که زیر نظر فدراسیون دنیای برگزار می شد. ما در رقابت های تیمی قهرمانی آسیا مدال برنز داشتیم. پیش از این در مسابقات PSA من و نوید ملک ثابت اول شده بودیم ولی غرب آسیا به مدال انفرادی رسیدیم. در این مسابقات عبدالله التمیمی و عمار التمیمی که از بهترین های آسیا حضور داشتند که نشان می دهد سطح مسابقات بالا بوده است. در نیمه نهایی عمار از کویت را شکست دادم وی در رنکینگ دنیای صد پله بالاتر از من است.

وی اضافه کرد: این نتایج نشان می دهد اسکواش ما در آسیا پیشرفت نموده ولی با مسائل ارزی موجود نمی توانیم در شرایطی مانند حریفان خودمان باشیم آنها در کمپ های گران و در بهترین آموزشگاه های دنیا تمرین می نمایند اما باز هم فدراسیون تمام کوشش خود را نموده است. قبل از مسابقات غرب آسیا دو اسکواش باز از پاکستان به عنوان حریف تمرینی وارد اردو شدند که به آمادگی ما یاری کرد. ما در بخش تیمی در دوره های گذشته سوم شدیم اما خوشبختانه در این دوره کویتی را شکست دادیم که از بهترین های آسیا است و قطر که نفر 20 رنکینگ دنیا را در اختیار دارد، شکست دادیم و قهرمان شدیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با کسب این نتایج در رنکینگ دنیای رشد خواهید داشت، گفت: نتایج مسابقات آسیایی و قهرمانی دنیا در اسکواش تغییری در رنکینگ دنیای ایجاد نمی کند و تنها مسابقات PSA در رنکینگ تاثیر دارند .

ملی پوش اسکواش کشورمان در مورد لزوم حمایت از این رشته یادآور شد: شرایط اسکواش بهتر از قبل شده است. اگر یک بازیکن در این رشته بخواهد به صندلی خوبی در دنیا برسد باید حداقل در 13 تورنمنت شرکت کند. ما قبلا مسابقات PSA را در کشور برگزار می کردیم اما با توجه به شرایط فعلی این مسابقات از دو سال پیش در این برگزار نمی گردد و ما مجبوریم این هزینه را با چند برابر بیشتر پرداخت کنیم و در مسابقات کشورهای اطراف شرکت کنیم. با منابع مالی فدراسیون ما حداکثر در 4 تا 5 تورنمنت شرکت می کنیم اما اینها باعث کاهش انگیزه ما نمی گردد و همچنان پرقدرت کوشش می کنیم. امیدوارم سال آینده بتوانیم مدال برنز تیمی دوره گذشته را تکرار و یا ارتقا دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 334

به "زارعیان: با منابع مالی فدراسیون اسکواش حداکثر در 5-4 تورنمنت شرکت می کنیم، در آسیا پیشرفت نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارعیان: با منابع مالی فدراسیون اسکواش حداکثر در 5-4 تورنمنت شرکت می کنیم، در آسیا پیشرفت نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید