راننده های بین شهری چگونه وام کرونایی بگیرند؟

به گزارش بانوی ایران، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جزئیات دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی برای رانندگان بین شهری مسافری را بیان نمود که آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست.

راننده های بین شهری چگونه وام کرونایی بگیرند؟

به گزارش بانوی ایران از ایسنا، رانندگان بین شهری مسافری (اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه پلاک عمومی) در ایام شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را در میان دیگر بخش های اقتصادی دیده اند چرا که مردم بر اساس توصیه های انجام شده تلاش کردند تا سفرهای خود را لغو کرده و در خانه بمانند که زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود. در این میان رانندگان مسافری بین شهری آسیب زیادی از این کاهش سفرها دیده اند و ستاد مقابله با کرونا تسهیلات ارزانقیمت برای آنها در نظر گرفته که آنها می توانند برای دریافت آن ثبت نام خود را تکمیل کنند.

عبدالهاشم حسن نیا -رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - در مصاحبه با ایسنا درباره جزئیات دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی رانندگان مسافری بین شهری اظهار کرد: برای 113 هزار و 51 نفر راننده مسافری بین شهری حدود 700 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که آنها می توانند از خط اعتباری که ستاد ملی مقابله با کرونا برای آنها اختصاص داده است استفاده کنند و این وام های شش میلیون تومانی را دریافت کنند.

وی افزود: وام شش میلیون تومانی رانندگان مسافری بین شهری 12 درصد و با بازپرداخت 24 ماهه و تنفس چهار ماهه در نظر گرفته شده یعنی اگر راننده ای امروز ثبت نام خود را تکمیل کند اقساط او از مهر ماه آغاز می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: در پی تفاهم بین وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد لیست رانندگان مسافری بین شهری برای این وزارتخانه ارسال شود که این کار انجام شده و رانندگان پس از دریافت پیامک می توانند نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه کارا اقدام کنند. پس از تکمیل اطلاعات و انتخاب بانک عاملی که برای رانندگان از نظر محل سکونت یا کار راحت تر است می توانند به آن بانک مراجعه کرده و تسهیلات خود را دریافت کنند.

اقساط حدود 280 هزار تومانی برای رانندگان بین شهری

حسن نیا اعلام نمود: اقساط تسهیلات مورد نظر برای رانندگان بین شهری حدود 280 هزار تومان است و برای راحت تر شدن دریافت این تسهیلات مصوب کرده ایم که تنها تضمین درخواست شده از رانندگان از سوی بانک های عامل چک یا سفته باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بانک عاملی در پرداخت تسهیلات یا دریافت تضامین مرتکب تخلف بر خلاف مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا شد رانندگان چه کاری می توانند انجام دهند. از سوی دیگر هیچ بانک عاملی که خط اعتباری از سوی ستاد ملی مقابله کرونا برایش در نظر گرفته شده اجازه ندارد از شرایط اعلام شده تخطی کند اما اگر راننده ای شامل چنین تخلفاتی بود می تواند آن را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا سازمان راهداری اعلام کند تا از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا برخوردهای لازم صورت بگیرد و قطعا در این زمینه از رانندگان حمایت ویژه خواهیم کرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر برای راننده ای پیامک ارسال نشد یا اینکه نامش از لیست دریافت کنندگان از قلم افتاده بود چه کاری باید انجام دهد گفت: در وهله نخست رانندگان باید بدانند که هم اکنون اسامی و شماره تماس های همه آنها که شامل 113 هزار و 51 نفر هستند به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و برای همه آنها پیامک فرستاده شده است که به سامانه کارا مراجعه کنند اما اگر راننده ای پیامکی دریافت نکرده است می تواند به سامانه کارا مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود اقدام کند اما اگر یکی از رانندگان احساس کرد که نامش از قلم افتاده یا آنکه پیامکی برایش ارسال نشده و نمی تواند در سامانه کارا ثبت نام کند می تواند به ادارات کل راهداری سراسر کشور مراجعه کرده و برای دریافت این تسهیلات اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1082

به "راننده های بین شهری چگونه وام کرونایی بگیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راننده های بین شهری چگونه وام کرونایی بگیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید