خبرنگاران عراق و روسیه روابط امنیتی را بررسی کردند

به گزارش بانوی ایران، بغداد - خبرنگاران- وزیر دفاع عراق و سفیر روسیه در بغداد روابط امنیتی بین دو کشور را بررسی کردند.

خبرنگاران عراق و روسیه روابط امنیتی را بررسی کردند

به گزارش خبرنگاران، وزارت دفاع عراق یکشنبه شب در بیانیه ای کوتاه اظهار داشت: ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در بغداد امروز با جمعه عناد سعدون وزیر دفاع عراق در دفترش دیدار و گفت وگو کرد.

این بیانیه اضافه کرد: دوطرف در این دیدار روابط عراق و روسیه درخصوص جنبه های امنیتی و آموزشی را بررسی کردند.

این دیدار درپی سفر اخیر فواد حسین وزیر خارجه عراق به مسکو و دیدارش با مقامات بلندپایه این کشور صورت گرفت.

در این سفر، فواد حسین و هیأت همراهش با مقامات روس درباره همکاری اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی گفت وگو کرد.

وزیرخارجه عراق پس از دیدار با همتای روس خود در مسکو در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره قصد عراق برای خرید تسلیحات و سامانه های دفاعی پیشرفته از روسیه گفت که وزیر دفاع عراق بزودی برای بحث درباره مسائل نظامی به مسکو سفر خواهد کرد.

دو کشور 14 یادداشت تفاهم همکاری برای امضا آماده کرده اند و کمیسیون مشترک بغداد و مسکو قرار است اوایل سال آینده میلادی تشکیل جلسه دهد.

روسیه و عراق درحال حاضر در چارچوب کمیته چهارجانبه تبادل اطلاعات بین بغداد، تهران، مسکو و دمشق برای مبارزه با تروریسم همکاری می کنند.

کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری های امنیتی با ایران، روسیه و سوریه، با هدف همکاری و تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال 1394 با عضویت وابستگان نظامی این کشورها و کننده عراق در بغداد راه اندازی شده است.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف دریافت مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش و تکفیری ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و پیروز ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

فرماندهی ستاد مشترک ارتش عراق اخیراً بر نقش مؤثر و دستاوردهای پیروزیت آمیز کمیته چهارجانبه تبادل اطلاعات و همکاری های امنیتی بین این کشور، ایران، روسیه و سوریه تاکید کرد.

سرلشکر تحسین الخفاجی گفت: کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری های امنیتی با عضویت عراق، ایران، روسیه و سوریه مستقر در وزارت دفاع عراق تحت امر یک افسر عالی رتبه این وزارتخانه، در تبادل داده های اطلاعاتی درباره تحرکات تروریست ها و از بین بردن آنها بسیار مهم است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1432

به "خبرنگاران عراق و روسیه روابط امنیتی را بررسی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراق و روسیه روابط امنیتی را بررسی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید