خبرنگاران جنبش مردمی 14# در همدان به راه افتاد

به گزارش بانوی ایران، همدان- خبرنگاران- جنبش مردمی هشتگ 14 (14#) از امروز /چهارشنبه/ در همدان کلید خورد و جوانان این شهر با انتشار بیانیه ای در فضای مجازی تاکید بر خانه ماندن شهروندان کردند.

خبرنگاران جنبش مردمی 14# در همدان به راه افتاد

در اطلاعیه این پویش مردمی که راهبرد آن در فضای مجازی به سرعت در حال بازنشر است، عنوان شده: مردم عزیز، بیایید دست در دست هم دهیم و بحران بیماری کرونا را تمام و 14 روز کوشش کنیم در خانه بمانیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: بیایید با یاری هم کرونا را شکست دهیم و با کمترین هزینه و با قرنطینه خانگی، جان خود و خانواده هایمان را نجات دهیم.

این پویش مردمی تاکید دارد: برای حل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سه اصل ضروری است توسط مردم انجام گردد و از مسوولان درخواست می کنیم بر اجرای این اصول نظارت نمایند؛ بیایید همگی از خانه خارج نشویم، مهمان نپذیریم و در صورت خروج از خانه حتما ماسک بزنیم و دستکش به دست داشته باشیم.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: برای تبیین این سه اصل باید 14 روز در خانه بمانیم و در هنگام خروج از خانه مدام دستهایمان را بدون دلیل به صورت کامل بشوییم و در هیچ زمانی دست هایمان را به صورت مان نزنیم.

همچنین تاکید شده است: از شستن دست هایمان غافل نشویم و این مهم را به بچه ها نیز آموزش دهیم و تمام کارهای اداری را به بعد موکول کنیم.

محورهای بعدی این پویش تاکید دارد که به همگی یاد بدهید چون من تو را دوست دارد دست نمی دهم و به محل کارمان بگوییم جان عزیزانم را بیشتر از کار دوست داریم.

در بخش دیگری از این پویش آمده است: لطفا ارتباط با داروخانه ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و مطب پزشکان را قطع کنیم. به آرایشگاه، رستوران و بانک نرویم و به سالمندان در صورت نبود ضرورت سرنزنیم و کوشش کنیم احوالشان را تلفنی جویا شویم.

در انتها نیز تاکید شده است: رابطه مان را با هر کس این بحران را جدی نگرفته است، قطع کنیم؛ زیرا انسانی که درک درست از شرایط ندارد لایق دوستی و تعامل با ما نیست؛ مطمئن باشیم که در ادامه زندگیمان از این فرد بی توجه ضربه خواهیم خورد.

این پویش یادآوری می نماید که در صورت نبود علائم کرونا خود را سالم ندانیم؛ ممکن است ناقل باشیم اما اطلاع نداشته باشیم.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا به امروز 9 هزار تن در کشورمان به بیماری کرونا مبتلا شده و آمار فوت شدگان به 354 نفر افزایش یافته است. همچنین 2 هزار و 959 نفر بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 890

به "خبرنگاران جنبش مردمی 14# در همدان به راه افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جنبش مردمی 14# در همدان به راه افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید