خبرنگاران آموزش وپرورش مازندران: والدین از مراجعه غیرضروری به مدارس بپرهیزند

به گزارش بانوی ایران، ساری - خبرنگاران - دبیر ستاد ثبت نام آموزش وپرورش مازندران از خانواده ها بویژه والدین دانش آموزان کلاس اولی خواست تا با توجه به شیوع ویروس کرونا ، پس از تکمیل تمامی مدارک برای نام نویسی فرزندشان در مدرسه اقدام و از مراجعه غیرضروری پرهیز نمایند.

خبرنگاران آموزش وپرورش مازندران: والدین از مراجعه غیرضروری به مدارس بپرهیزند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ، ثبت نام دانش آموزان در مدارس از اول خرداد ماه آغاز می گردد و تا سرانجام ماه مرداد ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، سیدعیسی میرشفیعی با اعلام این که حضور دانش آموزان میان پایه و اولیای آن­ها در زمان ثبت نام ضرورتی ندارد ، تاکید نمود : مدیران مدرسه موظف هستند این دسته از دانش آموزان را شخصا در سامانه سناد ثبت نام نمایند.

وی حضور والدین را برای ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی ضروری دانست ولی گفت : با توجه به حساسیت شرایط جامعه مبنی بر بحث شیوع ویروس کرونا، خانواده ها حتی الامکان از مراجعه غیر ضروری به مدارس پرهیز نموده و تنها در صورت دارا بودن شرایط قطعی ثبت نام به مدارس مراجعه نمایند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران شرایط سنی برای ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی را تشریح کرد و شرح داد : تمامی متولدین نیمه دوم سال1392 و نیمه اول سال1393 و یا قبل از آن به شرط آنکه سنشان از حداکثر سن مقرر در آئین نامه اجرایی مدارس (ماده36) بیشتر نباشد و منحصراً متولدین روز اول مهر ماه 1393 می توانند سال تحصیلی 1400-1399 در پایه اول ابتدایی ثبت نام نمایند.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران مدارک مورد احتیاج ثبت نام برای پایه اول ابتدایی را شامل اصل شناسنامه دانش­ آموز و والدین ، شناسنامه سلامت و گواهینامه سرانجام دوره پیش­ دبستانی دانست و گفت : ثبت نام دانش­ آموزان براساس ماده 31 آئین نامه اجرایی، طبق محدوده جغرافیایی که توسط هر شهرستان معین می­ گردد، انجام می گیرد و اولیاء می­ توانند با در دست داشتن سند مالکیت ساختمان یا اجاره ­نامه با کد رهگیری و فیش آب، گاز یا برق فرزندشان را نزدیک ترین مدرسه محل زندگی ثبت نام نمایند.

میرشفیعی ثبت نام پایه اول ابتدایی را سه مرحله دانست و شرح داد که در مرحله اول والدین باید پس از تکمیل مدارک آنها را به نزدیک ­ترین مدرسه محل سکونت و محدوده جغرافیایی تحویل دهند و نسبت به ثبت نام موقت و دریافت نوبت برای سنجش سلامت اقدام نمایند.

وی اضافه نمود : در مرحله دوم والدین باید در نوبت معین شده به پایگاه های سنجش سلامت بچه ها بدو ورود به دبستان مراجعه نموده و گواهی سلامت دریافت نمایند و در مرحله سوم هم با ارائه این گواهی به مدرسه ثبت نام قطعی و نهایی دانش آموزان پایه اول ابتدایی را انجام دهند.

میرشفیعی با تاکید بر این که مدیران مدارس موظفند روزانه پس از اخذ مدارک ، همزمان نسبت به ثبت نام الکترونیکی در سامانه سناد (سامانه نام نویسی دانش آموزان) اقدام نمایند ، گفت : زمان ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز می گردد و تا 31 مرداد ادامه دارد ولی نام نویسی سایر پایه­ های تحصیلی پس از امتحانات خرداد ماه آغاز خواهد شد.

مازندران در سال تحصیلی جاری که به دلیل شیوع ویروس کرونا نیمی از آن غیر حضوری برگزار گردید ، 536 هزار دانش آموز دارد که در چهار هزار و 800 مدرسه تحصیل می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1050

به "خبرنگاران آموزش وپرورش مازندران: والدین از مراجعه غیرضروری به مدارس بپرهیزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آموزش وپرورش مازندران: والدین از مراجعه غیرضروری به مدارس بپرهیزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید