حزب پوتین اکثریت خود در انتخابات محلی روسیه را حفظ کرد

به گزارش بانوی ایران، حزب حاکم روسیه علی رغم از دست دادن یک سوم از کرسی های خود در مجلس مسکو، توانست اکثریت خود را در انتخابات محلی روز گذشته حفظ کند.

حزب پوتین اکثریت خود در انتخابات محلی روسیه را حفظ کرد

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، انتخابات محلی در روسیه روز گذشته (یکشنبه) برگزار گردید و نتایج اولیه اکنون نشان می دهد که حزب حاکم روسیه واحد، حامی اصلی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور، توانسته اکثریت خود را حفظ کند.

مردم روسیه برای انتخاب قانون گذاران محلی، فرماندارها و رؤسای شوراهای شهر به بیش از 5 هزار شعبه رأی گیری در 85 منطقه انتخاباتی در این کشور مراجعه کردند که طبق اعلام کمیته مرکزی انتخابات، مشارکت از سال های گذشته بیشتر بوده است.

به نوشته خبرگزاری ریانووستی علی رغم اینکه حزب روسیه واحد توانست اکثریت خود را در شوراهای شهر حفظ کند اما حدود یک سوم از کرسی های خود را در رقابت با گروه های مخالف از دست داد.

انتخابات در مسکو برای معین اعضای مجلس محلی این منطقه (دوما) بود که گفته می گردد حزب روسیه متحد تعداد 26 کرسی از مجموع 45 کرسی این مجلس را به دست می آورد و اکثریت خود را حفظ می نماید.

رقبای حزب حاکم روسیه یعنی حزب کمونیست توانست 13 کرسی، حزب یابلوکو 3 کرسی و حزب روسیه عادل نیز 3 کرسی در مجلس مسکو به دست آورد.

این در حالی است که مخالفان دولت و حزب حاکم روسیه طی ماه های اخیر با تبلیغات منفی و به راه اندازی تظاهرات و آشوب های خیابانی سعی در برگرداندن نظر مردم و شکست دادن حزب پوتین در این انتخابات بودند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 327

به "حزب پوتین اکثریت خود در انتخابات محلی روسیه را حفظ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب پوتین اکثریت خود در انتخابات محلی روسیه را حفظ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید