جمعیت دنیا را یارانه 45 هزار و 500 تومانی دادیم!

به گزارش بانوی ایران، طی سال های گذشته، هشت میلیارد ایرانی خواستار دریافت یارانه 45 هزار و 500 تومانی ظاهرا کم ارزش بوده و حاضر به انصراف از آن نشده اند، حدود جمعیت دنیا را ایران یارانه داده است.

جمعیت دنیا را یارانه 45 هزار و 500 تومانی دادیم!

به گزارش گروه رسانه های بانوی ایران، قانون هدفمندی یارانه ها از اواخر سال 1389 و از دولت نهم به مرحله اجرا در آمد و پرداخت یارانه نقدی که جزئی از این قانون بود به نحوی منحرف از قانون پایه ریزی و پرداخت شد که به تدریج تمام قانون شد، چرا که پرداخت همگانی و بدون غربالگری معین، باعث شد که نه تنها تمام درآمد اصلاح یارانه ها به پرداخت نقدی اختصاص پیدا کند بلکه پیش آمد که دولت ها به سمت استقراض از بانک مرکزی برای تامین منابع هزینه سنگین یارانه در ماه بروند.

در هر صورت تا کنون 104 مرحله یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی با مبلغ ثابت طی حدود 10 سال گذشته پرداخت شده و همیشه بالای 90 درصد ایرانی ها در لیست سازمان هدفمندی یارانه ها برای دریافت یارانه نقدی قرار داشته اند.

اعلام ایزدی-مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها- از این حکایت دارد که طی این سال ها حدود هشت میلیارد نفر یارانه نقدی دریافت نموده اند.

البته این هشت میلیارد همیشه افراد ثابتی نبوده اند و بعضی از آنها به دلایل مختلف یا لیست کنار رفته اند و یا حذف شده اند، در عین حال که افراد جدید به ویژه به دلیل تولد به جمع یارانه بگیران اضافه شده اند.

در حال حاضر بیش از 78 میلیون نفر در هر ماه یارانه می گیرند که هزینه ای بالغ بر 3500 میلیارد تومان را در هر ماه به دولت تحمیل می نماید که این روند پرداخت مطابق با قانون هدفمندی یارانه ها نیست.

غربالگری یارانه بگیران و حذف افراد پردرآمد همیشه مورد تاکید بوده ولی به طور جدی در دستور کار نبود تا اینکه در امسال و از اواخر شهریورماه و در راستای اجرای تکلیف قانون بودجه مبنی بر حذف سه دهک بالای درآمد، حذف آغاز شد و ظاهرا یارانه حدو یک میلیون نفر در دو ماه گذشته قطع شده است که گرچه آغاز خوبی به نظر می رسد ولی نسبت به زیان ناشی از پرداخت نادرست یارانه نقدی قالب توجه نیست.

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 550

به "جمعیت دنیا را یارانه 45 هزار و 500 تومانی دادیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعیت دنیا را یارانه 45 هزار و 500 تومانی دادیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید