جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود با کنترل تلفن و اینترنت

به گزارش بانوی ایران، دولت کانادا با رصد و کنترل تماس های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان این کشور از آنان جاسوسی نموده است.

جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود با کنترل تلفن و اینترنت

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش پرس تی وی به نقل از روزنامه کانادایی د گلوب اند میل (The Globe & Mail) ده ژوئن گزارش داد پیتر مک کی، وزیر دفاع کانادا سال 2011 یک برنامه نظارتی ابَرداده را تصویب نموده بود که فعالیت های آنلاین اینترنتی و مکالمات تلفنی شهروندان این کشور را به منظور کشف فعالیت های مشکوک ردیابی و دنبال می کرد.

با این وجود مک کی در پاسخ به سوالی درباره کنترل مکالمات تلفنی و ایمیل های شهروندان کانادایی از سوی دولت اوتاوا ادعا کرد این برنامه به طور خاص آنالیز اطلاعات کانادایی ها را قدغن نموده بود.

وی اضافه نمود :این برنامه به میزان زیادی به سوی فعالیت های خارج از کشور و در واقع تهدیدهای خارجی راهنمایی شده است.

این برنامه که سال 2005 از سوی دولت لیبرال سابق کانادا مطرح شد نگرانی هایی را درباره احتمال این که این مساله به نظارت و جاسوسی بدون مجوز از کانادایی ها منجر گردد برانگیخت.

با این وجود بر اساس گزارش این روزنامه کانادایی اجرای برنامه یادشده سال 2011 و در پی امضای دستورالعمل وزرا از سوی مک کی بار دیگر برقرار شد. این دستورالعمل از نظارت مجلس کانادا معاف است.

یک شهروند کانادا در این باره به خبرنگار پرس تی وی گفت :من دیگر در این جا احساس امنیت نمی کنم بنابراین ممکن است برای زندگی در یک کشور دیگر برنامه ریزی کنم.

موسسه امنیتی ارتباطات کانادا که یکی از شاخه های وزارت دفاع ملی این کشور به شمار می رود بر اساس قانون مقابله با تروریسم مجاز است ارتباطات آنلاین شهروندان این کشور را شنود یا رصد کند.

در همین حال این برنامه با انتقادهای شدیدی از سوی منتقدان در این کشور روبرو شده است.

مایکل گیست، استاد حقوق دانشگاه اوتاوا در این باره به خبرنگار پرس تی وی گفت :در مجموع مخفی کاری زیادی در ارتباط با این مساله وجود دارد.

روزنامه گاردین روز پنج شنبه (16 تیر) حکم محرمانه و برجسته یک دادگاه در امریکا را فاش کرد که به آژانس امنیت ملی این کشور اجازه می دهد اطلاعاتی درباره میلیون ها امریکایی که مشتری شرکت ارتباطی ورایزون هستند جمع آوری کند.

طبق این حکم، ورایزون باید اطلاعاتی را که شامل شماره تلفن 2 طرف، محل، زمان و مدت تماس تمامی مکالمات تلفنی در سیستم های خود هم در داخل امریکا و هم بین امریکا و سایر کشورها می گردد به صورت روزانه در اختیار آژانس امنیت ملی قرار دهد.

این در حالی است که باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا از اقدام آژانس امنیت ملی این کشور به عنوان اقدامی قانونی و ضروری برای مقابله با تروریسم دفاع نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 374

به "جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود با کنترل تلفن و اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی دولت کانادا از شهروندان خود با کنترل تلفن و اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید