کوشش 6 شرکت دانش بنیان برای ساخت واکسن کرونا

به گزارش بانوی ایران، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از کوشش 6 شرکت دانش بنیان در کشورمان برای کشف واکسن کرونا اطلاع داد.

کوشش 6 شرکت دانش بنیان برای ساخت واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران ، سورنا ستاری شامگاه شنبه و در انتها سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی، در جمع خبرنگاران گفت: بیماری کرونا، باعث جهش و رشد قابل تامل بسیاری استارتاپ ها شد که این اتفاق در درآمدزایی و رشد اشتغال در این حوزه موثر بوده گرچه استارتاپ های گردشگری بخاطر این بیماری تا حدود زیادی تنزل کردند.

وی توضیح داد: تا امروز در هیچ کشوری، دارو یا واکسن موثری برای بیماری کرونا ساخته نشده است؛ با این حال تمام داروهای تاثیرگذار بر بهبود بیماران کرونایی و تجهیزات مرتبط این بیماری همچون ماسک و ونیلاتور همگی در داخل کشور در حال فراوری است، ضمن اینکه قرار شده در مورد واکسن، وزیر بهداشت اطلاع رسانی کند؛ با این حال هم اکنون 6 شرکت در کشور در حال کار بر روی واکسن هستند که اقدامات 3 شرکت تا به امروز ارزشمندتر از سایر شرکت هاست.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه نمود: کتاب سالنامه مهاجرتی ایران یکی از ارزشمندترین اتفاقات حوزه فرهنگ کشور است که امکان بارگذاری آن در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد و بزودی نسخه انگلیسی هم چاپ خواهد شد.

ستاری در مورد دستگاه های تصفیه کننده کرونایی هم گفت: بسیاری از این دستگاه ها فاقد استاندارد و تاییدیه هستند؛ با این حال این آمادگی را داریم که اگر کسی از دستگاه خود مطمئن است، شرایط برای آنالیز کارشناسان و دریافت مجوز و تاییدیه را تسهیل کنیم.

500 نخبه ایرانی امسال به کشور باز می گردند

ستاری با بیان اینکه 70 هزار نفر تحت عنوان جامعه نخبگان برای ایجاد شرایط لازم جهت رشد و نقش آفرینی در توسعه کشور رصد می شوند، ادامه داد: طی پیش بینی های اجرا شده در امسال 500 نخبه کشورمان از 200 دانشگاه برتر دنیا به کشور بازخواهند گشت تا اندوخته های علمی خود را در راستای پیشرفت ایران به کار گیرند.

وی گفت: احساس بر این بود که در ایام کرونا میزان خروج نخبگان از کشور افزایش یابد ولی این موضوع نه تنها رخ نداد بلکه از سویی بازگشت نخبگان به ایران افزایش یافت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: مردادماه امسال میزان بازگشت نخبگان به ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک 2 برابر افزایش یافته است.

ستاری در رابطه با نخبگان بازگشته به کشور گفت: بیشتر این افراد در شرکت های دانش بنیان مشغول فعالیت هستند و بخشی نیز به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه ها می شوند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کتاب سالنامه مهاجرت ایرانیان را منبعی ارزشمند برای آنالیز فرایند مهاجرت ایرانیان دانست و اضافه نمود: آمار درج شده در این کتاب از منابع خارجی تامین شده و رفرنس ارزشمندی در این رابطه محسوب می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1245

به "کوشش 6 شرکت دانش بنیان برای ساخت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش 6 شرکت دانش بنیان برای ساخت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید