ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد

به گزارش بانوی ایران، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه نماینده ویژه خود در امور گروگان ها را به عنوان مشاورامنیت ملی جدید کاخ سفید منصوب کرد.

ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه رابرت اوبرایان را که تا به حال نماینده ویژه وزیر خارجه در امور مربوط به گروگان ها بود، به عنوان مشاور امنیت ملی جدید آمریکا منصوب کرد.

ترامپ در توئیتر نوشت: مفتخرم رابرت اوبرایان را که در حال حاضر در وزارت خارجه آمریکا نماینده ویژه ای بسیار پیروز در امور گروگان ها هست به عنوان مشاور امنیت ملی جدیدمان معرفی کنم. من مدت های مدید با رابرت کار نموده ام. او کارش را فوق العاده انجام خواهد داد.

اوبرایان در این سمت جانشین جان بولتون خواهد شد که سه شنبه هفته گذشته از این سمت اخراج شد. ترامپ در توئیتر گفت از بولتون خواسته استعفا کند.

ترامپ در توئیتر نوشت: شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او احتیاج نیست. من و همین طور برخی از افراد دیگر در دولت با برخی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار ممنونم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

جان بولتون لحظاتی بعد از این توئیت روایت جدیدی از این استعفا عنوان نمود. او در توئیترش نوشت: من دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.

برخی منابع خبری، احتمال دخیل بودن اختلافات او با ترامپ در مورد مذاکرات طالبان را در این اخراج را محتمل تر دانسته اند.

رئیس جمهور آمریکا چند روز قبل تر از اخراج بولتون گفته بود از نظر او گفت وگوهای این کشور با طالبان به پایان رسیده و این مذاکرات مرده است. روزنامه واشنگتن پست نیز در این خصوص نوشت که اختلافات میان مسئولان آمریکایی موجب شکست گفت و گوها با طالبان شده است.

مشاور امنیت ملی آمریکا سمتی است که توسط رئیس جمهور منصوب می گردد و احتیاج به تأیید سنا ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 386

به "ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ جانشین جان بولتون را منصوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید