تأکید اتحادیه اروپا بر ضرورت برطرف تحریم ها علیه ایران

به گزارش بانوی ایران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوشنبه بار دیگر بر ضرورت برطرف تحریم ها علیه ایران در بحبوحه همه گیری بیماری کرونای جدید تاکید نمود.

تأکید اتحادیه اروپا بر ضرورت برطرف تحریم ها علیه ایران

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، اتحادیه اروپا خواهان برطرف تحریم هایی علیه سوریه، ونزوئلا، ایران و کره شاقتصادی شده که از رسیدن یاری های پزشکی و انسان محبت آمیز به این کشور ها در بحبوحه شیوع بیماری کووید-19 جلوگیری می نمایند.

به نوشته خبرگزاری ایتارتاس، جوزب بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری بعد از نشست وزرای دفاع اتحادیه اروپا با اشاره به تحریم های این اتحادیه گفت: کاملاً تعیین است که تحریم های ما هیچ مسئله ای از لحاظ رساندن یاری های بشرمحبت آمیز ایجاد نمی نمایند.

بورل سپس در ادامه به تحریم های یکجانبه کشور های دیگر اشاره نمود و گفت: ما دوست داریم سایر کشور ها هم همین رویه را دنبال نموده و اطمینان حاصل نمایند امکان ارسال تجهیزات پزشکی به کشور های تحت تحریم مثل سوریه، ونزوئلا، ایران و کره شاقتصادی وجود دارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد از درخواست دبیر کل سازمان ملل متحد مبنی بر برطرف همه تحریم ها در بحبوحه همه گیری این بیماری حمایت می نماید.

بیشتر بخوانید

مقامات ارشد سابق آمریکایی و اروپایی خواهان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران شدند

دیده بان حقوق بشر خواهان لغو تحریم های ایران شد

دولت آمریکا تا به حال به درخواست مجامع جهانی برای کاستن از تحریم هایی که در ارسال یاری های بشرمحبت آمیز به کشور های تحت تحریم از جمله ایران اخلال می نمایند توجه ننموده است.

واشنگتن مدعی است کالا های پزشکی و غذایی از شمول تحریم های این کشور معاف هستند، اما کارشناسان مسائل تحریمی می گویند تحریم های اقتصادی و بانکی این شرکت ها را از انجام هر گونه معامله با ایران منصرف می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 952

به "تأکید اتحادیه اروپا بر ضرورت برطرف تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید اتحادیه اروپا بر ضرورت برطرف تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید