براتی: صحبت های کی روش را در فیفا پیگیری می کنیم و با فدراسیون کلمبیا هم مکاتبه کرده ایم، اظهارات او خلاف کدهای اخلاقی فیفاست

به گزارش بانوی ایران، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال با اشاره به صحبت های اخیر کارلوس کی روش تأکید کرد که این اظهارات در فیفا پیگیری خواهد شد.

براتی: صحبت های کی روش را در فیفا پیگیری می کنیم و با فدراسیون کلمبیا هم مکاتبه کرده ایم، اظهارات او خلاف کدهای اخلاقی فیفاست

به گزارش خبرنگار ورزشی بانوی ایران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره اظهارات اخیر کارلوس کی روش، گفت: فدراسیون فوتبال به کلیه تعهدات مالی و غیرمالی خود در قبال ایشان عمل کرده است و از این حیث تقصیری متوجه فدراسیون فوتبال نیست. البته محدودیت های مالی بین المللی برای جابه جایی پول در کلیه تراکنش های بین المللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم اختصاص به فدراسیون فوتبال ندارد و البته همه ایرانیان و غیرایرانیان از این مشکل و محدودیت آگاهی دارند.

وی ادامه داد: در سوی مقابل، آقای کی روش که خود را علاقه مند به ایرانیان می دانند، بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می کردند، اما ایشان در مصاحبه های خود به صورت مستمر اصرار دارند اتهاماتی را متوجه فدراسیون کنند. این کار علاوه بر آنکه با ادعای ایشان مبنی بر علاقه مندی به ایرانیان منافات دارد، مغایر و مخالف مقررات و کدهای اخلاق فیفا بوده و قابل پیگرد قانونی است. به عنوان مثال و در حالی که همگان اذعان دارند کمپ قطر در حال حاضر در زمره بهترین کمپ های جهان و حتی بهترین آنهاست و بزرگ ترین تیم های ملی و باشگاهی جهان هم در این کمپ حاضر می شوند، اما ایشان به صورت عجیبی حضور در این کمپ را علت ناکامی تیم ملی می دانند و ادعا می کنند تیم ملی ایرانی گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است! و البته هر حقوقدان ورزشی می تواند بگوید که معنی این حرف چیست و در صورتی که ایشان نتوانند این ادعا را ثابت کنند، چه تبعاتی برای ایشان خواهد داشت و البته باز هم ادعاها و اظهاراتی از این جنس در اظهارات ایشان قابل مشاهده است.

براتی اضافه کرد: البته فدراسیون فوتبال در همه این سال ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با ایشان نشد و اگر چه در طول یک سال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به ایشان اخطار شد، ولی باز هم سیاست فدراسیون سیاست مدارا و حفظ آرامش بود و این موضوع رسانه ای نشد. اینک که ایشان مسئولیتی در ایران ندارد و در عین حال اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش دارد، دلیلی برای ادامه این خویشتنداری وجود ندارد و لذا فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده ایم و قطعاً به اظهارات ایشان که خلاف کدهای اخلاقی فیفاست، رسیدگی خواهد شد.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد، یادآور شد: با وجود فضای رسانه ای بین المللی به وجود آمده توسط کارلوس کی روش، اما فدراسیون تلاش می کند تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و ان شاءالله در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.

براتی شرح داد: اگرچه رسیدگی های قانونی و حقوقی زمانبر هستند، اما در هر صورت فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است و از سوی دیگر باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم، بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسئولین فدراسیون هم ورود کند و اگر چنین اتفاق رخ دهد، اصلاً متعجب نخواهیم شد که در این صورت نیز پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 195

به "براتی: صحبت های کی روش را در فیفا پیگیری می کنیم و با فدراسیون کلمبیا هم مکاتبه کرده ایم، اظهارات او خلاف کدهای اخلاقی فیفاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "براتی: صحبت های کی روش را در فیفا پیگیری می کنیم و با فدراسیون کلمبیا هم مکاتبه کرده ایم، اظهارات او خلاف کدهای اخلاقی فیفاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید