بایدن اقدام دقیقه نودی ترامپ را لغو کرد

به گزارش بانوی ایران، دولت بایدن، توافق لحظه آخری دولت ترامپ برای معافیت امارات از پرداخت تعرفه 10 درصدی واردات آلومینیوم را لغو نموده و این تعرفه به قوت خود باقی خواهد ماند.

بایدن اقدام دقیقه نودی ترامپ را لغو کرد

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، ترامپ روز 20 ژانویه (1 بهمن) و در آخرین روز از ریاست جمهوری خود اعلام نموده بود که امارات متحده عربی را از تعرفه واردات آلومینیوم معاف می نماید و گفته بود که دو کشور بر سر این مورد به توافق رسیده اند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا اندکی پس از مشخص امارات متحده عربی به عنوان شریک امنیتی عظیم و امضای قرارداد فروش 50 فروند هواپیمای جنگنده لاکهید مارتین اف 35 (F-35 Lockheed Martin Corp)، این معافیت را صادر نموده بود.

اما هفته گذشته، دولت بایدن اعلام نمود که این قرارداد و بعضی توافق های دیگر را به منظور آنالیز بیشتر متوقف می نماید.

در نهایت هم کاخ سفید اواخر روز دوشنبه پس از اعلام نقض قرارداد امضا شده توسط دولت پیشین گفت: وضع تعرفه آلومینیوم در حمایت از فراوری کنندگان داخلی موثرتر از برداشتن آن است.

بایدن در شرح این تصمیم تاکید نمود: از نظر من، شواهد موجود نشان می دهد که واردات آلومینیوم از امارات متحده عربی بر روی فراوری داخلی تاثیرگذار است و در نتیجه تهدید برای امنیت ملی ما است.

وی اضافه نمود: با توجه به منافع امنیت ملی ما حفظ تعرفه های اعمال شده برای واردات آلومینیوم از امارات متحده عربی ضروری و مناسب است.

امارات متحده عربی هنوز در این خصوص اظهار نظری ننموده است.

سخنگوی کاخ سفید هم در پی اعلام این تصمیم دولت دموکرات گفت: نباید تغییر تصمیم ترامپ تحقیر آمیز تلقی گردد و به روابط دیپلماتیک نزدیک میان آمریکا و امارات متحده عربی خدشه وارد کند، بلکه باید به عنوان بخشی از بازنگری گسترده سیاست های تجاری دولت پیشین در نظر گرفته گردد.

بایدن هم در شرح این تصمیم اضافه نمود: وزارت بازرگانی آمریکا اگر متوجه گردد به فراوریکنندگان داخلی آسیبی نرسیده می تواند به فراوریکنندگان امارات متحده عربی معافیت دهد. این در حالی است که وزارت بازرگانی پیش از تصمیم لحظه آخر دولت ترامپ، از هر 33 درخواست معافیت، 32 درخواست فراوریکندگان اماراتی را رد نموده بود.

بر اساس اطلاعات دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا، واردات آلومینیوم از امارات متحده عربی در سال 2019 بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون دلار بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1518

به "بایدن اقدام دقیقه نودی ترامپ را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن اقدام دقیقه نودی ترامپ را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید