بانک های ترکیه و چین پول های واریزی به حساب های بانک مرکزی را قبول نکردند

به گزارش بانوی ایران، متهم پرونده نفتی از کوشش خود برای واریز پول به شماره حساب های اعلام شده توسط بانک مرکزی اطلاع داد و گفت: متاسفانه بانک های ترکیه و چین پول های واریزی به این حساب ها را قبول نکردند.

بانک های ترکیه و چین پول های واریزی به حساب های بانک مرکزی را قبول نکردند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار قضایی بانوی ایران، بابک زنجانی در ششمین جلسه محاکمه خود که در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار گردید در قرائت ادامه دفاعیاتش با اشاره به شماره حساب های اعلام شده از سوی بانک مرکزی اظهار کرد: بانک مرکزی می داند که این شماره حساب ها قابلیت دریافت وجوه را ندارند و ای کاش آن را به دادگاه ارائه نمی کرد.

متهم پرونده نفتی ادامه داد: با خود گفتم شاید در 2 سالی که در بازداشت بودم اتفاقاتی افتاده که از آن بی اطلاع هستم بنابراین به این شماره حساب ها توجه کردم و از وکلای خارجی خود خواستم از 3 کشور 3 مبلغ 50 یورویی به صورت جداگانه به این حساب ها واریز نمایند.

بابک زنجانی افزود: این شماره حساب ها در خارج از کشور و در جاهایی که ایران به آن کشورها نفت می فروشد، افتتاح شده است و پول فروش نفت را در این حساب ها دریافت می نماید و فقط اجازه واردات دارد و نمی تواند پولی از این حساب ها برداشت کند. بنابراین پول های موجود در این حساب ها قابلیت حواله کردن به خارج از کشور یا واریز کردن به آنها وجود ندارد.

وی افزود: اینکه آقای نوبخت (سخنگوی دولت) اعلام نموده این شماره حساب ها قابلیت وصول دارد، نشان می دهد که یا از موضوع اطلاع ندارند یا به دنبال چیز دیگری هستند.

زنجانی ادامه داد: برای اثبات این موضوع از وکلای خارجی خود خواستم از 3 کشور 3 مبلغ 50 یورویی به این حساب ها حواله نمایند اما جالب این است که بانک های گیرنده جواب دادند این حساب ها محرمانه است و قابلیت وصول هیچ وجهی را ندارد.

متهم پرونده نفتی شرح داد: با خود گفتم شاید حساب های اعلام شده قابلیت دریافت پولهای کلان را داشته باشد به همین خاطر دو پیغام به صورت MT999 ساعت 11:41:30 چهارم نوامبر به هالک بانک ترکیه ارسال و اعلام کردیم که قصد داریم به حساب این بانک پول واریز کنیم. همچنین در ساعت 15:36:10 روز 4 نوامبر به بانک کندون چین که یکی از شماره حساب ها مربوط به این بانک بود ارسال کردیم.

وی افزود: هالک بانک ترکیه ساعت 13:49:18 روز 4 نوامبر پیغام داد که این حساب ها، حساب های خاص بین ایران و ترکیه است که نمی توانیم وجوه را دریافت کنیم. فردای آن یعنی ساعت 10:41:12 روز 5 نوامبر بانک کندون چین جواب داد که امکان دریافت وجوه را ندارد.

زنجانی افزود: بنابراین اینکه می گویند حساب های اعلام شده قابلیت وصول دارد نادرست است. اگر قابلیت وصول داشت خودشان پول هایی که در خارج از کشور داشتند می گرفتند و چرا به من می گویند شماره حساب می دهیم و پول واریز کن.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 679

به "بانک های ترکیه و چین پول های واریزی به حساب های بانک مرکزی را قبول نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک های ترکیه و چین پول های واریزی به حساب های بانک مرکزی را قبول نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید