انتخابات انگلیس، برآوردهای اولیه از احتمال پیروزی جانسون خبر می دهند

به گزارش بانوی ایران، نتایج نظرسنجی های به دست آمده از شعب اخذ رأی در انتخابات عمومی انگلیس از احتمال پیروزی حزب محافظه کار در این کشور حکایت می نمایند.

انتخابات انگلیس، برآوردهای اولیه از احتمال پیروزی جانسون خبر می دهند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، نتایج نظرسنجی های به دست آمده از شعب اخذ رأی در انتخابات عمومی انگلیس از احتمال پیروزی حزب محافظه کار در این کشور حکایت می نمایند.

نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه Ipsos MORI صورت گرفته نشان می دهد حزب محافظه کار نزدیک به 368 کرسی از 650 کرسی مجلس عوام را تصاحب خواهد نمود. انتظار می رود حزب کارگر به ریاست جرمی کوربین برنده 191 کرسی گردد.

در صورت حصول چنین نتیجه ای بوریس جانسون از اکثریت کرسی های مورد احتیاج برای خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپا تا انتها ماه آینده برخوردار خواهد بود.

این انتخابات، بعد از چندین ماه بن بست سیاسی در انگلیس بر سر برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزار می گردد و نخستین رأی گیری پس از ناتوانی بوریس جانسون در تصویب طرح برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا در تاریخ مقرر آن (31 اکتبر - 9 آبان) است.

نتیجه این انتخابات به صورتی که در این نظرسنجی منعکس شده، شکستی برای جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس رقم خواهد زد که رقیب اصلی جانسون بود. کوربین وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، یک همه پرسی دیگر بر سر برگزیت برگزار کند.

در میان احزاب کوچکتر، پیش بینی شده حزب ملی اسکاتلند به رهبری نیکولا استورجن وزیر اول اسکاتلند 55 کرسی کسب خواهد نمود. برای حزب لیبرال-دموکرات که حامی ماندن در اتحادیه اروپا است هم 13 کرسی پیش بینی شده است.

در انتخابات سراسری انگلیس شش حزب برای به دست آوردن کرسی های مجلس کوشش می نمایند. هر حزب برای به دست آوردن اکثریت مجلس باید حائز حداقل 326 کرسی مجلس گردد. این در حالی است که حزب محافظه کار در انتخابات قبلی (ژوئن 2017) به تعداد 317 کرسی و حزب کارگر به262 کرسی دست یافت.

جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز 31 ژانویه (11 بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 581

به "انتخابات انگلیس، برآوردهای اولیه از احتمال پیروزی جانسون خبر می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات انگلیس، برآوردهای اولیه از احتمال پیروزی جانسون خبر می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید