امکان ارائه خدمات به شرکت دانش بنیان به صورت هوشمند فراهم می شود

به گزارش بانوی ایران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ جامعه شرکت‌های دانش‌بنیان که شامل طیف وسیعی از شرکت‌های توانمند داخلی است، بازار هدف قابل توجهی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تخصصی محسوب می‌شود.

امکان ارائه خدمات به شرکت دانش بنیان به صورت هوشمند فراهم می شود

از طرفی شرکت‌های دانش بنیان نیز برای توسعه کسب‌وکار خود، نیاز به دریافت این خدمات دارند، تا بتوانند بر فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند. طی هماهنگی‌های صورت گرفته، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امکان اطلاع‌رسانی این خدمات از طریق یک سامانه ای فراهم‌شده است و شرکت‌های متقاضی می‌توانند تقاضای خود را به این سامانه ارائه دهند.

در این سامانه امکان معرفی استارتاپ‌های ایرانی فراهم‌شده است. در این ابزار، استارت‌ آپ ها ذیل دوازده دسته کلی (فروشگاه‌های اینترنتی، فینتک، سبک زندگی، ابزارها و سرویس‌ها، فناوری‌های پیشرفته، رسانه، بازی و دنیای مجازی، آموزش، اطلاعات، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات، سفر و جابه‌جایی و نرم‌افزار) معرفی‌شده است. همچنین نهادهای خصوصی و دولتی مختلفی می‌توانند به استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برای رشد و توسعه کمک کنند. عدم آگاهی از وجود این نهادها، می‌تواند هزینه‌های زیادی را به این شرکت‌ها تحمیل کند.

از طرفی، معمولاً فعالین صنعتی و بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، فرصت کافی برای رصد عناصر فعال در زیست‌بوم کارآفرینی پیرامونشان ندارند. در زیست‌بوم کارآفرینی، این نهادها ذیل هشت دسته (سیاست‌گذاری، تأمین مالی، پشتیبانی، نیروی انسانی، بازار، زیرساخت، تحقیق و توسعه و فرهنگ) معرفی‌شده است.

شرکت های دانش بنیان می توانند در هنگام ثبت نام در این سامانه، با وارد کردن کد daneshbonyan در قسمت شناسه معرف از بیش از 30 درصد تخفیف برخوردار شوند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 5

به "امکان ارائه خدمات به شرکت دانش بنیان به صورت هوشمند فراهم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان ارائه خدمات به شرکت دانش بنیان به صورت هوشمند فراهم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید