افزایش 7 درصدی تعرفه آب و برق در سال 99

به گزارش بانوی ایران، رضا اردکانیان دقایقی پیش در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم مبنی براینکه آیا درسال 99 افزایش قیمت آب و برق را در کشور شاهد خواهیم بود، گفت: از 2 سال پیش هیئت وزیران با توصیه و تاکید رئیس جمهور، وزارت نیرو را در افزایش سالیانه تعرفه های آب و برق که هر سال مقداری نسبت به سال قبل اضافه تر می شد به رقم 7 درصد محدود کردند.

افزایش 7 درصدی تعرفه آب و برق در سال 99

وی اضافه کرد: یعنی وزارت نیرو بیشتر از 7 درصد که در سایر کالاها بیش از این رقم که افزایش مرسوم است، در این چند سال و امسال افزایش تعرفه بیش از این رقم 7 درصد نخواهیم داشت و حتی به کسانی که از الگوی مصرف چه در آب چه در برق کمتر مصرف کنند پاداش هم می دهیم.

اردکانیان شرح داد: بخش برق در سال قبل به صنایع بزرگ که همراهی در تلاش برای رساندن خاموشی ها به صفر درصد، مصرف برق بیش از 200 میلیارد تومان پاداش دادند و به بخش خانگی هم که کمتر از الگوی مصرف استفاده داشتند، بالغ بر حدود 106 میلیارد تومان بود که به صورت اعتباری برای عدم پرداخت قبض در ماه های بعد بوده است.

وزیر نیرو گفت: بنابراین افزایش ما بیش از 7 درصد نیست درحالی که همانطور که می دانید کل قیمت اّب و برق یک قیمت یارانه ای است اما متقابلا کسانی هم که به هردلیل مصارفی بیش از الگوی مصرف دارند براساس مصوبه هیئت وزیران از 2 سال پیش که تغییری نکرده 16 درصد افزایش است و این 16 درصد نه باهدف درآمد بلکه با هدف اینکه این نوع مصرف کننده را به سمت خوب مصرف ها گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه 70 درصد مصرف کننده ها یا به حد الگوی مصرف یا کمتر از آن استفاده می کنند، گفت: ما هم غیر از این دو رقمی که اعلام کردم افزایش قیمتی نخواهیم داشت و ناشی از قبوض کاغذی افزایشی انجام نمی شود، هراز چندگاهی کسانی که وقت زیادی دارند با خبری جامعه را ملتهب می کنند.

اردکانیان گفت: اگر هم موردی بوده با دفتر مستقیم وزیر نیرو موضوع را مطرح کنند و شخصا دنبال خواهم کرد و تا به امروز موردی هم وجود نداشته است البته می پذیریم ممکن است احتمال اشتباهی باشد که به طور قطع اصلاح خواهد شد و مطابق قانون برخورد خواهد شد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1029

به "افزایش 7 درصدی تعرفه آب و برق در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 7 درصدی تعرفه آب و برق در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید