اعتراض چین به آمریکا: بدهی هایت را پرداخت کن

به گزارش بانوی ایران، ایسنا نوشت: چین با انتشار بیانیه ای از تمام کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا به شکلی فعال تعهدات اقتصادی خودشان به سازمان ملل را محقق نمایند و تاکید نمود که واشنگتن بیش از دو میلیارد دلار به این نهاد بین المللی بدهکار است.

اعتراض چین به آمریکا: بدهی هایت را پرداخت کن

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

خبرگزاری فرانسه، در بیانیه چین با اشاره به گزارشی از سوی دفتر دبیرکل سازمان ملل و جلسه ای که پنجشنبه برگزار گردید، آمده است: تا 14 مه مجموع مبالغ پرداخت نشده طبق بودجه معمول سازمان ملل و بودجه صلحبانی به یک میلیارد و 630 میلیون دلار میرسد. آمریکا بزرگترین بدهکار است و حدود 1.16 میلیارد دلار بابت بودجه عادی و 1.3 میلیارد دلار بابت بودجه صلحبانی بدهی دارد.

اشاره چین به بدهی های آمریکا در شرایطی انجام می گردد که دونالد ترامپ همچنان پکن را به عدم شفافیت درخصوص ویروس کرونا متهم می نماید. سخنگوی هیات آمریکا در سازمان ملل گفت: چین کوشش دارد تا توجهات را از لاپوشانی خودش و سوء مدیریتش در بحران کووید-19 منحرف کند و این هم نمونه ای از آن است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اوایل آوریل گفت، سازمان ملل با بحران نقدینگی روبرو است چرا که کشورهای عضو بدهی های خودشان را پرداخت ننموده اند و این با شرایط پیش آمده به دلیل پاندمی کروناویروس بدتر شده است.

او در نامه ای به 193 کشور عضو سازمان ملل گفت، جریان های غیرقابل پیش بینی پول که با بحران جهانی ناشی از بیماری همه گیر کووید-19 تشدید شده است، توانایی سازمان ملل را برای انجام کار خود به طور جدی تهدید می نماید. او به صورت موقت از توقف جذب نیرو اطلاع داد و از تمامی کشورها خواست تا بدهی های خودشان را پرداخت نمایند.

براساس اعلام هیات چین در سازمان ملل، یائو شائوجون، معاون نماینده این کشور در کمیته بودجه مجمع عمومی صحبت نموده و بر اهمیت تحقق وظایف اقتصادی تمام کشورهای عضو سازمان ملل از جمله معوقات آمریکا تاکید نموده است.

آمریکا 25 درصد از بودجه عادی سازمان ملل را تامین می نماید، در حالی که این مبلغ برای چین 12 درصد است. از 193 کشور عضو سازمان ملل، 91 کشور تا 13 مه تمام معوقات خودشان را پرداخت کردند. چین در اول مه 336 میلیون و 780 هزار دلار بابت بودجه عادی پرداخت کرد.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل آدینه گفت، همچنان 1.62 میلیارد دلار برای بودجه عادی 2020 سازمان ملل پرداخت نشده است و 2.12 میلیارد دلار پرداخت نشده بابت بودجه صلحبانی وجود دارد. او به معوقات آمریکا اشاره نکرد.

نماینده چین با بیان اینکه آمریکا بزرگترین بدهکار است، گفت این کشور حدود 1.16 میلیارد دلار بابت بودجه عادی و 1.3 میلیارد دلار بابت بودجه صلحبانی بدهی دارد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1048

به "اعتراض چین به آمریکا: بدهی هایت را پرداخت کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض چین به آمریکا: بدهی هایت را پرداخت کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید