استعلام ایران از AFC، قرعه کشی فوتسال قهرمانی آسیا تغییر می نماید؟

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران، کنفدراسیون فوتبال آسیا خاتمه هفته گذشته حرف نهایی را درباره مسابقات جام ملت های فوتسال آسیا زد و بیان کرد این رقابت ها آذرماه به میزبانی کشور کویت برگزار می گردد.

استعلام ایران از AFC، قرعه کشی فوتسال قهرمانی آسیا تغییر می نماید؟

این رقابت ها ابتدا قرار بود اسفندماه 1398 به میزبانی ترکمنستان برگزار گردد ولی دولت ترکمنستان به خاطر شیوع کرونا برابر این میزبانی مقاومت کرد و در نهایت محل برگزاری مسابقات به کویت تغییر یافت.

با این اتفاق، انتظار می رفت تغییراتی هم در گروهبندی مسابقات رخ بدهد و حتی تیم جدیدی به جای ترکمنستان در جام ملت های آسیا شرکت کند. ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا در رده سوم و آخر گروه خود نهاده شد و صرفاً به واسطه میزبانی، سهمیه حضور در جام ملت ها را کسب کرد.

طبق قوانین، ترکمنستان به واسطه میزبانی، در گروه نخست رقابت های قهرمانی آسیا هم نهاده شد ولی حالا با میزبانی کویت و نحوه صعود ترکمنستان به جام ملت ها، هنوز خبری از ایجاد تغییرات نیست.

کمیته فوتسال ایران در چند روز گذشته، این موضوع را به صورت غیر رسمی از برخی از مسئولان برگزاری مسابقات AFC استعلام نموده و منتظر پاسخ نهایی کنفدراسیون آسیا است. جابجایی تیم ها در جدول و یا برگزاری مجدد قرعه کشی می تواند در راستا صعود تیم ها به مراحل نهایی تاثیرگذار باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1261

به "استعلام ایران از AFC، قرعه کشی فوتسال قهرمانی آسیا تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعلام ایران از AFC، قرعه کشی فوتسال قهرمانی آسیا تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید