ارسال 19 نمونه مشکوک به اُمیکرون در چهارمحال و بختیاری به آزمایشگاه پاستور

به گزارش بانوی ایران، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه نتایج آزمایشات 19 مورد مشکوک در استان به آزمایشگاه قطب و انستیتوپاستور ارسال و جواب آن ها قطعا امروز اعلام می گردد، گفت: از نشانه های شاخص سویه امیکرون، تغییر صدا، خستگی و آبریزش بینی است.

ارسال 19 نمونه مشکوک به اُمیکرون در چهارمحال و بختیاری به آزمایشگاه پاستور

سید راشد جزایری در تشریح آخرین شرایط شیوع سویه امیکرون، اظهار کرد: سویه اُمیکرون با همان سرعتی که دو هفته پیش در آفریقای جنوبی پیشرفت داشت، در هفته سوم با همان سرعت و شیب تند در حال کاهش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اضافه کرد: این نویدی است، که این خیز کمتر از یک ماه بوده و بلافاصله موارد ابتلا کاهش پیدا می نماید، در مقایسه با سویه دلتا، موارد بستری در سویه امیکرون شش برابر کمتر است، اما سرعت انتشار آن چند برابر بیشتر بوده و ظرف دو الی سه روز موارد به صورت تصاعد هندسی تا سه برابر بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه از نشانه های شاخص سویه امیکرون، تغییر صدا، خستگی و آبریزش بینی است، اعلام کرد: احتمال ابتلای امیکرون در بچه ها بیشتر است، بنابراین، بچه ها به ویژه گروه سنی 12 تا 18 سال حتما دو دز واکسنشان را تزریق نمایند و بدون تزریق واکسن سر کلاس حضور پیدا ننمایند.

جزایری اعلام کرد: سویه امیکرون الان در کشور در حال گردش است و در حدود 15 استان کشور به اثبات رسیده و به صورت آتشفشانی و انفجاری در حال پیشرفت بوده و در حال حاضر هنوز ورود سویه امیکرون به استان تایید نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه نتایج آزمایشات 19 مورد مشکوک در استان به آزمایشگاه قطب و انستیتوپاستور ارسال و جواب آن ها قطعا امروز اعلام می گردد، اعلام کرد: امیدوار هستیم، چهارمحال و بختیاری جزو استان های باشد که با تاخیر وارد خیز سویه امیکرون می گردد.

وی گفت: به مردم توصیه می گردد، حتما واکسیناسیونشان را تکمیل و پروتکل های بهداشتی را رعایت و استرس و اضطراب به خودشان راه ندهند و به توصیه های کارشناسان بهداشتی عمل نمایند تا بتوانیم بر خیز ششم فائق بیائیم، تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی موثرترین راه برای مقابله با سویه امیکرون محسوب می گردد.

جزایری با تاکید بر اینکه خطر گرفتاری در نوسانات کرونا از جانب کسانی که هنوز واکسیناسیون آنها کامل نشده است، وجود دارد، توضیح داد: خوشبختانه فرایند شیوع بیماری کرونا در استان با ثبات و رو به کاهش بوده و طی هفته های گذشته کاهش تعداد موارد ابتلا به این بیماری چشمگیر بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2065

به "ارسال 19 نمونه مشکوک به اُمیکرون در چهارمحال و بختیاری به آزمایشگاه پاستور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال 19 نمونه مشکوک به اُمیکرون در چهارمحال و بختیاری به آزمایشگاه پاستور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید