اردوغان برای مذاکره درباره اوضاع آوارگان سوری به بروکسل می رود

به گزارش بانوی ایران، دفتر ریاست جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد رئیس جمهور این کشور برای مذاکره با سران کشورهای اروپایی درباره مسئله کنترل آوارگان سوری به بروکسل می رود.

اردوغان برای مذاکره درباره اوضاع آوارگان سوری به بروکسل می رود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی افزایش تنش میان آنکارا و کشورهای اروپایی بر سر کنترل آوارگان سوریه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به بروکسل سفر خواهد نمود.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتد پرس، دفتر اردوغان اعلام نمود او روز دوشنبه برای مذاکره بر سر مسئله آوارگان سوری، به مدت یک روز به بروکسل سفر خواهد نمود.

انجام این سفر یک روز پس از آن انجام می گردد که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در جلسه ای، سوءاستفاده ترکیه از درماندگی مهاجران برای رسیدن به مقاصد سیاسی را محکوم کردند.

این وزرای اروپایی روز آدینه در بیانیه ای از تصمیم ترکیه برای باز کردن مرزهای خود برای پناهجویان به سمت اروپا انتقاد و تأکید کردند که تصمیم آنکارا برای باز کردن مرزهای خود با یونان نادیده دریافت توافق مهاجران در سال 2016 با این اتحادیه است.

به دنبال عدم حمایت اتحادیه اروپا از تجاوز ترکیه در ادلب در سوریه، دولت آنکارا تهدید خود مبنی بر بازکردن مرزهای خود به روی پناهجویان آواره به سمت اروپا را عملی کرد.

اردوغان اخیرا در یک سخنرانی خود گفته بود که به این دلیل به پناهجویان اجازه داده از ترکیه به اروپا بروند، که ترکیه دیگر نمی تواند پذیرای موج جدید پناهجویانی باشد که از جنگ سوریه فرار نموده اند.

هجوم پناهجویان به سمت دروازه های اروپا باعث تشدید تدابیر مرزی از سوی یونان و بعضی کشورهای دیگر از جمله بلغارستان شده است. دولت یونان نظامیان ارتش را به مرزهای خود در ترکیه فرستاده است و طی چند روز گذشته درگیریهای شدیدی میان نیروهای مرزبانی این کشور با پناهجویان گزارش شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 878

به "اردوغان برای مذاکره درباره اوضاع آوارگان سوری به بروکسل می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان برای مذاکره درباره اوضاع آوارگان سوری به بروکسل می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید