ارتش سودان: مرز ما با اتیوپی تعیین است، یک وجب از خاکمان را از دست نمی دهیم

به گزارش بانوی ایران، ارتش سودان روز چهارشنبه گفت که نیروهای آن در یکی از مناطق مرزی مورد مناقشه با اتیوپی مورد حمله نیروهای مسلح این کشور نهاده شد.

ارتش سودان: مرز ما با اتیوپی تعیین است، یک وجب از خاکمان را از دست نمی دهیم

به دنبال درگیری میان ارتش سودان و شبه نظامیان اتیوپی در مرز دو کشور، ارتش سودان تأکید کرد که حتی یک وجب از خاک این کشور را از دست نخواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، ارتش سودان در بیانیه ای در واکنش به درگیری های دو روز گذشته با شبه نظامیان اتیوپی در مرز دو کشور تأکید کرد: مرز سودان و اتیوپی تعیین است و ما حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست نخواهیم داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما خواستار جنگ نیستیم و اتیوپی کشور برادر و همسایه ماست و روابط خوبی با یکدیگر داریم اما با این وجود حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست نخواهیم داد.

ارتش سودان در ادامه آورده است: مرزهای بین المللی با اتیوپی تعیین است و هیچ بحث و جدلی درباره آن وجود ندارد، بنابراین تا آخرین نقطه مرزی مان پیش خواهیم رفت و از إعمال تسلط بر تمامی اراضی سودان چشم پوشی نمی کنیم.

ارتش سودان روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که نیروهای آن در یکی از مناطق مرزی مورد مناقشه با اتیوپی مورد حمله نیروهای مسلح این کشور نهاده شد.

این درگیری ها هنگام بازگشت یک گشت ارتش سودان در منطقه الفشقة، جنوب شرق شهر جدارف در اطراف کوه ابوطیور، توسط نیروهای مسلح اتیوپی رخ داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1445

به "ارتش سودان: مرز ما با اتیوپی تعیین است، یک وجب از خاکمان را از دست نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سودان: مرز ما با اتیوپی تعیین است، یک وجب از خاکمان را از دست نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید