آمریکا برای مقابله با سوریه، زندانیان داعشی را به مرز عراق انتقال می دهد

به گزارش بانوی ایران، بنا به اعلام منابع مطلع، آمریکا ده ها زندانی داعشی را به منظور مقابله با ارتش سوریه به خط مرزی با عراق منتقل نموده است.

آمریکا برای مقابله با سوریه، زندانیان داعشی را به مرز عراق انتقال می دهد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از شبکه المیادین، بنا به اعلام منابع محلی در سوریه بالگرد های ائتلاف آمریکایی به طور مرتب در حال انتقال زندانیان داعشی از زندان الحسکه به خطوط مرزی مشترک با عراق هستند.

رسانه لبنانی المیادین به نقل از منابع مطلع در سوریه نوشت بالگرد های متعلق به ائتلاف آمریکایی روزانه و طی چند مرحله کار انتقال زندانیان داعش را از زندان های غریوان و الصناعه واقع در شمال شرقی سوریه به پایگاه های آمریکا در عراق انجام می دهند.

منابع مطلع به المیادین اعلام کردند که بیش از 100 نفر از زندانیان داعشی به مرز های عراق منتقل شدند و پس از مسلح کردن آن ها برای حمله علیه مواضع ارتش سوریه و متحدانش آزاد شدند.

این منابع مطلع متذکر شدند آمریکا به منظور مقابله با گسترش عملیات های آزاد سازی ارتش سوریه، در سه ماهه پایانی سال 2020، ده ها زندانی داعشی را از زندان های الشدادی و الحسکه به پایگاه التنف منتقل نموده است.

شبکه المیادین به نقل از منابع میدانی خود یادآور شد که فعالیت های اخیر هسته های باقی مانده داعش در این مناطق به دلیل عملیات انتقال ائتلاف آمریکایی در منطقه با هدف احیای مجدد این گروه تروریستی و تامین بهانه ای برای ابقا نیرو های خود در سوریه و عراق به دستاویری مبارزه با تروریست های داعش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1482

به "آمریکا برای مقابله با سوریه، زندانیان داعشی را به مرز عراق انتقال می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای مقابله با سوریه، زندانیان داعشی را به مرز عراق انتقال می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید